Merkez Bankası Beklenti Anketi Aralık 2018 verileri bekleniyor

Merkez Bankası tarafından 2018 Aralık ayına dair Beklenti Anketi açıklaması bekleniyor.

Merkez Bankası Beklenti Anketi Aralık 2018 verileri bekleniyor
Editör: Hakan A.
17 Aralık 2018 - 11:30

Merkez Bankası Aralık ayı beklenti anketi için geri sayım sürüyor... Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından her ayın ortasında açıklanan beklenti anketi verileri için geri sayım sürüyor. Ekonomide gözler bugü açıklanacak olan Merkez Bankası beklenti anketine çevrilmiş durumda. Merkez Bankası Aralık ayına ilişkin beklenti anketini açıklıyor...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 17 Aralık 2018 - İstanbul


 Her ay Türkiye ekonomisi için en önemli verileri açıklamaya devam eden Merkez Bankası, 2018 yılının son ayı Aralık ayına ilişkin son beklenti anketini açıklayacak.

2018 Kasım ayı beklenti anketi kapsamında geçtiğimiz ayda yapılan en son açıklamada ise Merkez Bankası beklentilerine göre, 12 ay sonra TÜFE beklentisi yüzde 17.4 olarak açıklanırken, 24 ay sonra TÜFE beklentisi yüzde 13 olarak açıklanmıştı. Kasım ayına ilişkin yapılan açıklamayı okumak için tıklayın.Merekez Bankası bugün ayrıca, Kısa Vadeli Dış Borç İstatistikleri (Ekim 2018) verilerini paylaşırken, geçtiğimiz haftada ise Özel Sektörün Yurtdışından Sağladığı Kredi Borcu (Ekim 2018) verilerini paylaşmıştı. BU verileri okumak isteyenler için haberimizi tıklamanız yeterli.

Aralık 2018 beklenti anketi açıklanır açıklanmaz ekonomi haberleri kategorimizde ve bu haberde paylaşılacaktır.
 

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum