Merkez Bankası faiz kararı 16 Ocak 2020

Ekonomi çevreleri tarafından yakından takip edilen PPK toplantısı sonrası gözler Merkez Bankası Faz kararlarına çevrilirken, en düşük faiz indirimi 100 baz puan olması bekleniyor. Enflasyonla mücadele, faiz indirim beklentisi ile ekonomi Merkez Bankası 2020 faiz kararını açıklıyor.

Merkez Bankası faiz kararı 16 Ocak 2020
Editör: Hakan A.
16 Ocak 2020 - 13:00 - Güncelleme: 16 Ocak 2020 - 14:06

Türkiye ekonomisinde 2020 yılı faiz indirimi ile mi başlayacak. Merkez Bankası faiz indirecek mi? PPK toplantısı sonuçlarına göre Merkez Bankası faiz indirim kararını açıklayacak. Ekonomi piyasalarında tüm gözlerin çevrildiği PPK toplantısı kararları bekleniyor. Saatler kala Merkez Bankası faiz kararı indirimi için geri sayım başladı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 16 Ocak 2020 - İstanbul


Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Para Politikaları Kurulu Toplantısı devame diyor. 2020 yılının ilk PPK toplantısından faiz indirimi beklentisi arttı. Merkez Bankası saat 14:00'da faiz kararını açıklayacak.

Piyasalarda beklentiler faiz indirimi yönünde. Ekonomi çevrelerinde yapılan değerlendirmelerde PPK toplantısı ile Merkez Bankası 25-100 baz puanlık faiz indirim gerçekleştirecek. 


 

Merkez Bankası 2020 faiz indirim kararı 75 Baz puan indirim geldi! (PPK toplantısı kararları)


Merkez Bankası tarafından atılacak faiz indirimi adımı ile birlikte enflasyonda tek hane yarışı da yılın başında başlamış olacak. Enflasyon hedefleri doğrultusunda tek haneli enflasyon için PPK'dan indirim kararı beklendisi artıyor. Edinilen bilgilere göre Merkez Bankası'nın 2020'nin bugünkü ilk toplantısında da "indirim serisi"ne devam etmesi bekleniyor. İş dünyası ise %12'lik faizlerin hala yüksek olduğu görüşünde, tek haneli enflasyon için indirim gerektiği ifade ediliyor.


Merkez Bankası faiz kararını ne zaman açıklayacak?

2020 yılının ilk Para Politikaları Kurulu Toplantısı (PPK) şu sıralarda devam ediyor. Saat 14:00'ı gösterdiğinde ise Merkez Bankası Başkanı tarafından açıklama kamuoyuna duyurulacak. Böylece yeni yıl 2020'nin ilk faiz kararı belli olmuş olacak.

 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.


YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum