Reklamı Geç
Merkez Bankası faiz silahını çekmek üzere! Çok kritik...

Merkez Bankası faiz silahını çekmek üzere! Çok kritik toplantı...

Merkez Bankası kuru rahatlatmak amacıyla alacağı önlemler kritik toplantı sonrası yanıt bulacak. Piyasalar rahatlayacak mı, dolar kuru TCMB tarafından alınacak son dakika akarları sonrasında düşecek mi? Merak edilen sorular bunlar.

21 Kasım 2016 - 09:15

Kasım ayı sonu gelirken, Dolar'da önü kesilemeyen dalgalanma yeni haftayla nasıl oalcak merak edilirken, asıl Merkez Bankası tarafından bugün gerçekleştirilecek toplantı sonrasında faiz silahını kullanıp kullanmayacağı büyük merak konusu olmuş durumda.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 21 Kasım 2016 - İstanbul

Dolar'da yaşanan yükseliş etkisini Merkez nasıl bir hamle yaparak rahatlatacak, piyasalara yansımaları nasıl olacak, dolar kuru ne yönde etkilenecek gün boyu takip edilecek konular arasında yer alırken, borsa ve diğer döviz cinsinden paraların Merkez Bankası tarafından alınacak karar ve açıklaması sonrasında nasıl bir seyir izleyeceği piyasaların yakın markajında. 

Yeni haftanın ilk iş gününde piyasalarda beklenti büyük. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası toplantısı en kritik toplantılarına başlıyor. Dolar'da fiyat 3.55 için sos verirken, PPK toplantısındançıkacak kararın büyük önem kazandığı konusunda birleşen uzmanların beklentisi, faiz kararlarında Hükümetin aksine bir durumun hakim olacağı. Merkez ne karar verir bilinmez ama piyasaların rahatlatılması adına etkili bir açıklamanın geleceği bir çok uzman tarafından beklentiler arasında bulunuyor.

Bu haftanın kritik toplantısı, Perşembe günü rutin Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı olduğunu hatırlatan bir bankacı, “Eğer o güne kadar bir karar çıkmaz ya da önemli bir faiz artışı sinyali gelmezse, PPK toplantısına girerken dolar kurunu 3.5 TL, hatta daha üstünde bile görebiliriz” tahminleri şimdiden konuşulanlar arasında.

Dolar 21 Kasım Pazartesi sabahına nasıl başladı?

Haftanın ilk iş günü hareketli başlarken, dolar kurunda fiyatlar gelmeye başladı. Dolar 21 kasım Pazartesi sabahında güne 3.3798 TL'den serbest piyasalarda işlem görmeye başlarken, Euro satış fiyatı ise yeni güne 3.5842 TL'den güne başladığı kaydedildi. Gün içerisinde yaşanacak gelişmelere göre dolarda değişimler gözlenmeye başlanacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..