Merkez Bankası'ndan son dakika Takasbank kararı

Merkez Bankası, Takasbank ile alakalı önemli bir karara imza attı. TCMB, Takas ve Saklama Bankası'na ilişkin Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemi İşleticiliği Faaliyetlerine İlave Olarak Yürütebileceği Diğer Faaliyetlere onay verdiğini duyurdu.

Merkez Bankası'ndan son dakika Takasbank kararı
Editor: Hakan A.
08 Aralık 2018 - 09:00

Merkez Bankası'ndan son dakika Takasbank kararı! İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş.’nin Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemi İşleticiliği Faaliyetlerine İlave Olarak Yürütebileceği Diğer Faaliyetlere İlişkin Karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 8 Aralık 2018 - İstanbul


Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş.'nin (Takasbank) BİAŞ SWAP Piyasasında merkezi karşı taraf hizmeti sunması faaliyetinin Takasbank'ın gerçekleştirebileceği diğer faaliyetler çerçevesinde onaylanmasına ve menkul kıymet mütabakat sistemi işletmek üzere, 12/6/2015 tarih ve 10158/19757 sayılı Karar ile Takasbank'a verilmiş olan faaliyet izni kapsamına alınmasına; 20/6/2013 tarih ve 6493 sayılı ödeme ve menkul kıymet mütabakat sistemleri, ödeme hizmetleri ve elektronik para kuruluşları hakkında kanun ile 28/6/2014 tarih ve 29044 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ödeme ve menkul kıymet mütabakat sistemlerinin faaliyetleri hakkında yönetmeliğin 17 nci maddesi uyarınca karar verilmiştir.

8 Aralık tarihli Resmi Gazete kararına ilişkin ayrıntıların tamamını okumak için tıklayın.

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum