Mersin'de Akdeniz ilçesi sınırları içerisinde bazı alanlar riskli alan ilan edildi

Mersin iline bağlı Akdeniz ilçesi sınırları içerisinde kalan bazı alanlar riskli alan ilan edilerek Resmi Gazete'de ilan edildi.

Mersin'de Akdeniz ilçesi sınırları içerisinde bazı alanlar riskli alan ilan edildi
Editör: Hakan A.
06 Ocak 2021 - 10:05
81 ilde sürdürülen ve yapıların depreme dayanıklı hale getirilmesini öngören kentsel dönüşüm projeleri kapsamında önemli yeni adımlar atılıyor. Bakanlık ve belediyeler tarafından ortaklaşa sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmalarında yeni kararlar art arda gelirken, bugün Mersin i,li için yeni riskli alanların belirlenmesi kapsamında önemli kararlar alındı. Bu çerçevede Mersin ilinde kentsel dönüşüm çalışmasında bazı yerlerin riskli alan ilan edilmesi yönünde karar açıklandı. İlgili Karar bugünkü Resmi Gazete'de ilan edildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 6 Ocak 2021 - İstanbul 


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kentsel dönüşüm çalışmalarında yeni alanların belirlenmesi kapsamında riskli alanların ilanını sürdürüyor. Bu çerçevede Mersin iline bağlı Akdeniz ilçesi, Barış Mahallesi ile alakalı önemli bir gelişmeyi bugün paylaştı. İlgili riskli alan ilanına dair karar bugün Resmi Gazete'de ilan edilerek resmen yürürlüğe girmiş oldu. İşte Mersin ili Akdeniz ilçesi, Barış mahallesi için alınan son dakika kararı...

–– Mersin İli, Akdeniz İlçesi, Barış Mahallesi Sınırları İçerisinde Bulunan Alanın Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3355)


Mersin ili sınırları içerisinde ilan edilen yeni riskli alanlara dair Resmi Gazete ilanı ve diğer ekli krokileri görmek için ilgili gazetenin sayısına buradan erişebilirsiniz.

Mersin, Akdeniz ilçesi, Barış mahallesini kapsayan riskli alan ilanına dair görsel ve kapsadığı alanları alttaki krokiden inceleyebilirsiniz.

mersin akdeniz ilçesi barış mahallesi riskli alan ilanı 6 ocak 2021

YORUMLAR

  • 0 Yorum