Reklamı Geç
Mersin Taşucu Limanı ihalesine 5 teklif

Mersin Taşucu Limanı ihalesine 5 teklif

Mersin'deki Taşucu Liman ihalesi kapsamında 5 firmanın teklif verdiği öğrenildi. İnşaat sektörünün iki dev ismi Metal Yapı Konut ve Taşyapı şirketleri de Taşucu Liman ihalesinde teklif verdi.

30 Eylül 2017 - 08:27

İnşaat sektöründe adından sıkça söz ettiren iki dev şirket, Mersin Taşucu Limanı ihalesine teklif verdiği öğrenildi. 36 yıl işletilmesi için özelleştirilmesi kararlaştırılan Mersin Taşucu Limanı ihalesine hangi müteahhit firmalar teklif verdi işte son dakika haberin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Eylül  2017 - İstanbul

2017 başında Sümer Holding'den devralınan SEKA Taşucu Limanı Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş tarafından işletiliyordu. Yapılan pek çok yenileme ve değişikliğin peşinden özelleştirilmesi yönünde alınan karar doğrultusunda 36 yıl süreli olarak “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemiyle yapılacak özelleştirme ihalesi için 15 milyon TL geçici teminat bedelinin yatırılması isteniyordu. 36 yıllık işletme hakkı ihalesi  kapsamında iki dev inşaat firması da ihaleye katıldı. Mersin Taşucu Limanı işletme hakkını almak isteyen Metal Yapı ve Taşyapuı firmaları ihalede teklif verdiği öğrenildi.

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen ve Özelleştirme İdaresi tarafından duyurulan Taşucu Limanı ihalesi için teklif veren firmalar açıklandı.

Konuyla alakalı T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaersi Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda ihaleye teklif veren firmalar açıklandı.

Özelleştirme kapsam ve programında bulunan, Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.’ye ait Mersin ili, Silifke ilçesi, Taşucu Mahallesi’nde bulunan Taşucu Limanı’nın ve geri sahasının bir bütün halinde özelleştirme ihalesine katılmak üzere 28.09.2017 tarih, saat 17:00’a kadar bu ihaleye teklif veren teklif sahiplerinin listesi aşağıda belirtilmiştir.

Teklif Sahipleri Listesi:

- Metal Yapı Konut A.Ş.
- Bulduk Kauçuk ve Plastik Kaynakları Sanayi Ticaret A.Ş.
- Ceynak Lojistik ve Ticaret A.Ş.
- Taşyapı İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş.
- Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret A.Ş.