Reklamı Geç
Meteoroloji o bölgeler için uyardı: Fırtına geliyor

Meteoroloji o bölgeler için uyardı: Fırtına geliyor

Yeni haftaya girerken son hava durumu raporu meteoroloji tarafından uyarılı geldi. Fırtına ve lodos etkisi için bu bölgeler uyarıldı. Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege için fırtına uyarısı...

16 Ekim 2016 - 15:23

Yurt genelinde havalar nasıl olacak sorusunun yanıtı cevap buldu. Meteorolojik veriler açıklandı. Fırtına uyarısı yapıldı... Günün son dakika hava durumu bilgileri haberimizde.

Meteoroloji Genel Müdürülüğü son hava tahminlerine ilişkin verilerini açıklarken özellikle Batı Karadeniz başta olmak üzere, Marmara bölgesi ve Kuzey Ege  kıyılarında denizler olmak üzere şiddetli fırtına uyarısı yaptı. Yurdun sahil kesimlerinin etkileneceği ifade edilen Meteorolojik veriler kapsamında fırtınanın Salı gecesi itibariyle etkisini yitireceği belirtiliyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 16 Ekim 2016 - İstanbul

Hava durumlarını açıklayan en son yeni verilere göre, Batı Karadeniz bölgesinde pazar günü akşam saatleri itibariyle rüzgarın kuvvetini artırarak kuzeydoğu istikametine doğru 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına olarak eseceği ve etkisinin 1 gün boyunca süreceği kaydedildi. Bölgede etkisini gösterecek olan kuvvetli fırtınanın, salı günü akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir. 

Marmara ve Kuzey Ege'de pazartesi günü ilk saatlerden itibaren rüzgarın kuvvetini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın; salı günü akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi tahminleri yapılırken deniz ulaşımında aksamaların olabileceği ifade edilen meteoroloji tarafından uyarılarla verilen son veriler arasında.

Meteoroloji uyarılarına göre; Rize Çevreleri ile Artvin'in Kıyı İlçelerinde Çok Kuvvetli Yağış Uyarısı ! Sağnak yağışların etkili olacağı uyarısı yapıldı.

Yağışların; gece saatlerinden itibaren Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı ilçelerinde çok kuvvetli (51 - 75 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması Ani Sel - Su Baskını - Sel - Heyelan - Ulaşımda Aksamalar gibi sorunlar için uyarılarda bulunuldu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..