Meteoroloji o il ve ilçeleri uyardı! Marmara Bölgesi için kar yağışı uyarısı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara Bölgesi'nde son dakika kar yağışı uyarısında bulundu. Peki kar yağışı beklenen yerler neresi?

Meteoroloji o il ve ilçeleri uyardı! Marmara Bölgesi için kar yağışı uyarısı...
Editör: Hakan A.
06 Ocak 2020 - 13:18 - Güncelleme: 06 Ocak 2020 - 13:50

Başta İstanbul olmak üzere Marmara Bölgesi genelinde etkisini sürdüren olumsuz hava koşulları devam ederken, gece boyu şehirde sağanak yağışı ve kuvvetli fırtına etkili oluyor. İstanbul'da yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı görülüyor. Şiddertli fırtına gün boyu etkisini sürdürecek. Meteoroloji güncellenen kar verilerini paylaştı, vatandaşı uyardı!

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 06 Ocak 2020 - İstanbul


Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara bölgesi için kar yağışı uyarısında bulundu. Peki kar yağışı nerelerde etkili olacak, İstanbul'da kar yağacak mı sorularının yanıtını az önce güncellenen meteoroloji verileriyle belli oldu. 6 Ocak ve 7 Ocak Salı günleri için Meteoroloji o il ve ilçelerde 20 cm ve üzerinde kar yağışı bekliyor.

Meteorolojik Uyarı! Marmara Bölgesindeki Kar Yağışlarına Dikkat!Konuyla ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre; Bu akşam saatlerinden itibaren Marmara Bölgesi'nin batısında görülecek olan kar yağışlarının, Çanakkale'nin doğu bölümünde Bayramiçi, Yenice, Biga, Çan, Balıkesir ilinin batı bölümünde Balya, Gönen, İvrindi, Kırklareli ilinin kuzeydoğu bölümünde Pınarhisar, Vize Demirköy, Tekirdağ iline bağlı Kapaklı ve Saray ilçelerinde yaşanacağı gelen son dakika bilgileri arasında.

Kar yağışının 20 cm ve üzerinde olması beklenirken, buzlanma ve don olaylarına karşı ulaşımda yaşanabilecek aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." ifadelerine yer verildi.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklaması:

SOKAKTA YAŞAYAN KİMSESİZLERİN BAKIM VE KORUNMASI BASIN AÇIKLAMASI (2020-3)


Kış mevsimi nedeniyle ilimizde alınması gereken tedbirler, 08 Kasım 2019 tarihli genelgemiz ile kaymakamlıklarımıza, belediyelerimize, kamu kurum ve kuruluşlarımıza bildirilmiş, yapılan hazırlıklar düzenli olarak gözden geçirilmiş, muhtemel aksaklıkların önlenmesi için ilave önlemler alınmıştır.

Alınan meteorolojik verilere göre; bölgemizde kaydedilen soğuk ve yağışlı hava şartlarının bir süre daha ilimizi olumsuz yönde etkileyeceği tahmin edilmektedir.

Sokakta yaşayanların kötü hava şartlarından korunması ve bakım altına alınmaları için bütün vatandaşlarımızdan polis, zabıta veya sosyal hizmet ekiplerimize yardımcı olmalarını, ALO 153, 155, 156, 183 ihbar hatlarını arayarak, bu durumdaki kimsesizlerin ve bulundukları yerlerin bildirilmesi konusunda duyarlı olmalarını bekliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 06.01.2020 – Saat 13.00

marmara bölgesi kar yağışı 6 ocak pazartesi

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum