Reklamı Geç
Metin Sancak, "Folkart Incity dışında bu yıl 2 yeni proje...

Metin Sancak, "Folkart Incity dışında bu yıl 2 yeni proje daha geliyor"

Folkart İncity projesi lansmanı sonrasında, satış ofisinde Emlak Pencerem mikrofonlarına proje hakkında bilgiler veren Metin Sancak Hatice Kolçak'ın sorularını yanıtladı. 

18 Mayıs 2017 - 15:06

Folkart Yapı Genel Müdürü Metin Sancak, İzmir'de yapılan Folkart Incıty projesinin basın toplantısında yaptığımız röportajda sorularımızı yanıtladı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 18 Mayıs 2017 - İstanbul

Folkart İncity projesi satış ofisinde Emlak Pencerem mikrofonlarına konuşan Metin Sancak Hatice Kolçak'ın sorularını yanıtladı. 

Sancak, " Incıty projemiz tam olarak Bornova, Konak ve Bayraklı bölgesinin tam kesişim noktasında yer alıyor. Tam merkezde yer aldığından ulaşım hastane ve AVM gibi önemli noktalara kolay ulaşım sağlanabilir bir yerde. 5 bin konut hedefimiz var bu bölgede. İlk sanayi ve iş merkezlerinin olduğu bir bölge burası dolayısıyla dönüşüme ihtiyaç duyulan bir alan. Incıty projemizin olduğu alanda depo ve dönüşüme ihtiyaç duyulan evler vardı. Bir gruba ait olan bu yeri satın aldık ve kentsel dönüşümle yaşanabilir bir alan oluşturuyoruz.Bu projenin hemen önünde yaptığımız Folkart Time projemiz var burası da daha önce karayollarına aitti.Bu iki proje ile bin 500 konut yapıyoruz. Devamında da 5 bin konutu tamamlayacağız. Bu bölge İzmir'in Mavişehir'den sonra yaşanabilir en iyi bölgesi olacak. 7-8 yıl içinde bölgede 10 bin konut yapılmış olacak. Lokasyon olarak merkezi olduğundan tercih ediliyor." dedi.
 
Bornova'da 3 proje, Konak'ta 2, Uzundere ve Çeşme'de 5 projenin yanında 2 proje daha bu yıl geliyor diyen Sancak, "Toplam 13 projemiz var. Çeşme projelerini önemsiyoruz. Çeşme-İstanbul otoyolu ile buranın daha fazla talep edildiğini söyleyebilirim. Çeşme'de yüzde 50 İstanbul'dan talep geliyor. 3 yıl içinde toplam 500 bin metrekare inşaat ile beraber  4.6 milyar TL iş hacmimiz olacak." diye konuştu.
 
Sancak, "Ulaşılabilir lüks dedik ve 4000-4500 TL/metrekare fiyatları ile 2015 yılında proje yapmaya başladık. Her yıl bin -1500 TL üzerine koyarak bugün 5 bin -5 bin 500 TL bandına konut fiyatları geldi. Yumuşak ve seviyeli bir fiyat artışı var. İnanılmaz bir sıçrama zaten kimse istemiyor ama İzmir'de doğru proje doğru fiyat ile güzel kazanç sağlanabiliyor." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..