Metro seferlerine Corona ayarı! 6 Nisan'da başlıyor...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, metro seferlerine ilişkin son dakika açıklamasında bulundu. İstanbul'da metro seferleri 6 Nisan itibariyle 21:00'a kadar yapılacak...

Metro seferlerine Corona ayarı! 6 Nisan'da başlıyor...
Editör: Hakan A.
04 Nisan 2020 - 22:00 - Güncelleme: 05 Nisan 2020 - 11:37
Koronavirüs salgınının önlenmesi amacıytla İstanbul için önemli bir karar daha uygulamaya geçiriliyor. Metro seferlerinde saat kısıtlaması getirildi. İstanbul genelinde metro seferlerinde yeni saatler açıklandı. 

Güncel Haberler  - 4 Nisan 2020 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüs önlemleri çerçevesinde şehir genelinde kullanılan metrolarda saat sınırlaması uygulamasına başlıyor. 

İstanbul genelinde metro kullanacaklar dikkat! Koronavirüs önlemleri kapsamında İBB'den metro seferleri için sınırlama getirildi.

Konuylşa alakalı resi duyuruyu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu açıkladı. Başkan İmamoğlu, sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı açıklamasında, '6 Nisan Pazartesi'den itibaren;

Metro seferleri sadece 21.00’e kadar yapılacaktır
Moda, İstiklal Caddesi tramvayları ile Kabataş-Taksim Finüküler hattı seferleri durdurulacaktır
Metro istasyonlarında acil aydınlatma sistemine geçilecektir

Değerli İstanbullulara duyurulur.'
dedi.

Diğer taraftan Metro, metrobüs, vapur ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarında ve kalabalık ortamlarda maske kullanmak artık zorunlu bir tedbir olduğunun altını çizen Başkan İmamoğlu, 'Bugün toplu taşıma araçlarında 100 bin maske dağıttık.' diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum