Metsan İnşaat'a konkordato komiseri atandı

Konkordato ilan eden inşaat firmaları arasına Kartal'da hayata geçirdiği Metsan Nexus projesi ile tanınan ünlü inşaat Metsan İnşaat firması da eklendi. Şirkete 3 konkordato komiseri atandı.

Metsan İnşaat'a konkordato komiseri atandı
Editör: Hakan A.
06 Aralık 2018 - 21:08

İnşaat ve gayrimenkul sektöründe konkordata ilan edenler arasına bir yeni firma daha eklendi. Metsan İnşaat firması için mahkeme 3 ay geçici mühlet verdi. Şirket, İstanbul Kartal ilçesinde hayata geçirdiği projesi ile sıkça gündemde kalmıştı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 6 Aralık 2018 - İstanbul


İnşaat sektöründe köklü bir geçmişe sahip olan ve 1961 senesinde kurulan Metsan İnşaat konkordato için başvuru yaptığı mahkeme tarafından 3 ay geçici mühlet verildi. Şirkete konkordato komiserleri atandı. Şirket inşaat ve taahhüt işleriyle uğraşıyordu. 

İstanbul Kartal ilçesinde inşaa ettiği Metsan Nexus projesi ile gündeme gelen şirketin projesindeki tasarımını dünyaca ünlü ABD'li bir mimar tarafından çizilmişti. Konuyla illgili edinilen bilgiye göre, İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Makemesi’nden çıkarılan karara göre şirkete yönelik 3 ay geçici mühlet verildi. Mahkeme heyeti konkordato davasına ilişkin şirkete konkordato komiseri olarak Mehmet Ali Güldal ve Mehmet Emin Öztaş’ı atadı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum