Milli Emlak Adana Çukurova'da konut imarlı arsa satacak

Milli Emlak gayrimenkul satışları Adana ilinde devam ediyor. Konut imarlı arsa satın almak isteyenler dikkat ihale süreci başladı.

Milli Emlak Adana Çukurova'da konut imarlı arsa satacak
Editör: Hakan A.
01 Mart 2021 - 08:50
Gayrimenkul satışlarında önemli bir paya sahip Adana'da arsa arayanları yakından ilgilendiren ihale süreci Milli Emlak tarafından başlatıldı. Arsa sahibi olmak isteyenler, konut imarlı arsa satın alacaklar için kaçırılmayacak bir ihale açan Milli Emlak, uygun fiyatla imarlı arsa satışı yapacak. 

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 1 Mart 2021 - İstanbul


Emlak ve gayrimenkul yatırımının önemli ayağı arsa satışlarında Milli Emlak üzerinden satılan arsalar yatırımcıdan oldukça fazla ilgi görüyor. Bu kapsamda yurt genelinde çeşitli illerde arsa satışı gerçekleştiren Milli Emlak bu kez Adana ilinde önemli bir arsanın satışı için ihale açtığını duyurdu.

Yatırımcıların yakından izlediği Milli Emlak ihalelerine Adana'da düzenlenecek arsa satış ihalesi eklendi. Konut imarlı cazip arsa seçeneği sunan Milli Emlak Adana iline bağlı Çukurova ilçesinde 5235 metrekare büyüklüğünde bir arsa için ihale yöntemiyle satış ihalesi düzenleyecek.


Milli Emlak tarafından yapılacak arsa satış ihalesi 30 Mart 2021 tarihinde düzenlenecek. Teklif vermek isteyenler ise aşağıda yer alan bilgilerle tekliflerini iletebilecekler.

Adana Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığından:

Aşağıda tapu kaydı ve nitelikleri belirtilen taşınmaz malın satış ihalesi, 2886 sayılı Kanunun 45 inci maddesine göre Açık Teklif Usulü ile hizasında gösterilen tarih, saat ve belirtilen tahmini bedeller üzerinden, Döşeme Mahallesi Mehmet Nuri SABUNCU Bulvarı No: 53 Seyhan/ADANA adresinde bulunan Adana Valiliği Yerleşkesi Defterdarlık E Blok Zemin Kat Eğitim Salonunda toplanacak olan İhale Komisyonu huzurunda yapılacaktır.

milli emlak adana çukurova arsa ihalesi

İhaleye katılacakların;
 
  • a) Yasal yerleşim yeri sahibi olmaları,
  • b) Tebligat için Türkiye'de adres göstermeleri,
  • c) Gerçek kişilerin T.C. kimlik numarasını, tüzel kişilerin ise vergi kimlik numarasını bildirmeleri,
  • ç) Geçici teminatı yatırmış olmaları (Geçici teminat olarak tedavüldeki Türk Parası, mevduat veya katılım bankalarının verecekleri 2886 sayılı Devlet İhale Kanuna göre düzenlenen süresiz teminat mektupları, Hazine Müsteşarlığınca ihraç edilen Devlet İç Borçlanma Senetleri veya bu senetler yerine düzenlenen belgeler (Nominal bedele faiz dâhil edilerek ihraç edilmiş ise, bu işlemlerde anaparaya tekabül eden satış değerleri esas alınır.), dışarıda yerleşik kişiler ile geçimini yurt dışında temin eden Türk vatandaşlarından, teminat olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasınca belirlenen konvertibl döviz kabul edilecektir. Mevzuata aykırı olarak düzenlenmiş teminat mektupları kabul edilmez. 

Üzerinde suç unsuru tespit edilen teminat mektupları, gerekli kovuşturma yapılması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına intikal ettirilir. Her teminat mektubunda daha önce ilgili banka şubesince verilen teminat mektupları toplamı ile aynı şubenin limitlerinin de gösterilmesi zorunludur. Yabancı bankaların ve benzeri kredi kuruluşlarının kontrgarantilerine dayanarak bankaların verecekleri teminat mektupları, yukarıdaki miktarlara dâhil değildir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum