Milli Emlak, Antalya Aksu'da 50 adet gayrimenkul satacak

Antalya'da gayrimenkul yatırımı yapmak için Milli Emlak fırsatlarına bir yenisi eklendi. Uygun koşullarda en düşük fiyatı 220 Bin TL fiyatla 50 adet emlak satışı için ilan çıkıldı.

Milli Emlak, Antalya Aksu'da 50 adet gayrimenkul satacak
Editör: Hakan A.
28 Ocak 2021 - 18:37
Türkiye'nin en büyük tatil cenneti olan Antalya'da 2021 yılında gayrimenkul yatırımları hızını kaybetmedi. Tatil cenneti Antalya'nın pek çok ilçesinde arsa, konut ve turizm yerleri için ilanlar yayımlanıyor. Yatırımcılar ise vakit kaybetmeden ihalelere katılmak için ayrıntıları merakla takip ediyor. Milli Emlak Antalya dairesi tarafından yeni bir gayrimenkul satış ilanı ise tam yatırımcıların beklediği türden. İşte ilanın ayrıntıları...

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 28 Ocak 2021 - İstanbul


Başta Rus vatandaşları olmak üzere, Dünya üzerinde pek çok ülke vatandaşının severek tatil yaptığı Antalya'nın ilçelerinde gayrimöenkul yatırımları artarak devam ediyor. 2021 yılında Milli Emlak tarafından satışa çıkarılan 50 gayrimenkul ise şimdiden yatırımcısının dikkatini çekti.

Turizm alanında önemli yatırımları Antalya geneline çeken ilde fırsatlara her gün bir yenisi ekleniyor. Bu çerçevede Milli Emlak tarafından yapılacak açık arttırma ihalesi ile çok sayıda gayrimenkul yeni sahibini bulacak. İhaleye dair şartlar, koşullar ve ihalenin yapılacağı yere dair bilgileri haberimizden öğrenebilirsiniz.AKSU İLÇESİNDE 50 GAYRİMENKUL İHALEDE SATILACAK

Antalya'nın yatırımlarıyla ünlü ilçeleri arasında yer alan Aksu ilçesinde Milli Emlak Dairesi, önemli sayıda gayrimenkul satışı için ilan yayımladı. Söz konusu gayrimenkuller ihale usulüyle 8 Şubat 2021 tarihinde teklif usulü gerçekleştirilecek. İhaleye gerekli şartları sağlayan her yatırımcı uzaktan veya ihalenin yapılacağı yerden katılım sağlayabilecek.


antalya aksu plajı 2021

SATIŞA ÇIKARILACAK GAYRİMENKULLERİN İHALE BEDELLERİ

İhale bedeli öncelikli alım hakkı sahibi tarafından; peşin olarak ödenmesi durumunda ihale bedeline yüzde on indirim uygulanır, taksitle ödenmesi halinde ise indirim uygulanmaksızın Öncelikli alım hakkı sahibi bu ödeme seçeneklerinden herhangi birini tercih edebileceği belirtildi. Ev sahibi olmak isteyenler için satışa sunulan daireler arasında en uygunu 220 Bin TL olarak açıklanan ihalede en pahalı daire seçeneği ise 250 Bin TL olacak. 
  • - En az yüzde yirmisi peşin, kalanı beş yılda ve altmış taksitle,
  • - En az yüzde yirmi beşi peşin, kalanı yedi yılda ve seksen dört taksitle,
  • - En az yüzde otuzu peşin, kalanı on yılda ve yüz yirmi taksitle, ödenebilir. 

antalya aksu milli emlak gayrimenkul satış ihale listesi

İHALE KATILIMI İÇİN AYRINTILAR50 adet taınmaz satışı için ihale yeri adresi, Antalya Milli Emlak Dairesi Başkanlığının bulunduğu Antalya Defterdarlığı hizmet binası Soğuksu Mahallesi Defterdarlık Buvarı No 1 Muratpaşa/ Antalya aolarak açıklandı. İhale Antalya Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Batı Emlak Müdürlüğü tarafından 8 Şubat 2021 tarihinde düzenlenecek.

GAYRİMENKUL SATIŞ İHALESİNE KATILMAK İSTEYENLER
 
  • İhalelere katılmak isteyen isteklilerin ihale saatine kadar; 
  • Ada, parsel ve dairelerinin Bağımsız Bölüm numaralarını belirtir Geçici teminat makbuzu, (tedavüldeki Türk parası, Mevduat ve katılım Bankalarının Verecekler Süresiz Teminat Mektupları ve Hazine Müsteşarlığınca ihraç edilen Devlet İç Borçlanma senetleri veya bu senetler yerine düzenlenen belgeler)
  • Tebligat için Türkiye'de adres göstermeleri (Adres Beyanı ) ve yasal yerleşim yeri (İkametgah İlmuhaberi) ile T.C. Kimlik numarasını içeren nüfus cüzdan sureti (fotokopi) (Aslı ihale sırasında ibraz edilecektir)
  • Gerçek kişiler adına vekâleten ihaleye girenlerden noterden onaylı vekâletname,
  • Tüzel kişilerde vergi kimlik numarası,
  • Özel hukuk tüzel kişilerinin yukarıda belirtilen şartlardan ayrı olarak idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve Sanayi Odasından veya benzeri mesleki kuruluştan, ihalenin yapıldığı yıl içinde (2021) alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş vekaletname ve  imza sirküleri  ile birlikte, İhale saatinde  Defterdarlığın 2. katında bulunan Batı Antalya Emlak Müdürlüğü Müdür odasında Komisyon huzurunda hazır bulunmaları gerekmektedir. 

İhalelere ilişkin diğer önemli detaylar www.milliemlak.gov.tr  ve  www.antalya.csb.gov.tr web sayfalarında yayımlanmaktadır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum