Milli Emlak'tan satılık Bursa'da imarlı 2 arsa ve tarla

Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Bursa'da imarlı 2 arsa ve tarla için ihale açtı. Bursa'daki gayrimenkul ihalesi şartları ve ayrıntıları açıklandı.

Milli Emlak'tan satılık Bursa'da imarlı 2 arsa ve tarla
Editör: Hakan A.
13 Eylül 2020 - 13:27 - Güncelleme: 13 Eylül 2020 - 13:28
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde bulunanı Milli Emlak aracılığıyla devlet arazilerinin satışları ihale yöntemiyle devame diyor. Son olarak Bursa’da hazine adına kayıtlı imarlı 2 arsa ve tarla ihale yoluyla toplam 111 milyon bedelle satışa çıktı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 13 Eylül 2020 - İstanbul


Devlet eliyle, kamuya ait gayrimenkul satışları Milli Emlak eliyle sürüyor. Oldukça değerli olan arsa ve arazilerin Milli Emlak Dairesince ihale yöntemiyle satışlarına Bursa'da bulunan gayrimenkul satış ihalesi ile devame diliyor. Açılan gayrimenkul satış ihalesine dair bilgiler yayımlandı. Milli Emlak tarafından gerçekleştirilecek olan gayrimenkul satış ihalesinde satışlarında, 2 yıl vadeli taksitlendirme, KDV muafiyeti ve Emlak Vergisi’nden 5 yıl muafiyet gibi avantajlar sağlanabilecek.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, BUrsa ilinde, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi ve Bursa Çevre Otoyolu’nun yakınlarında konumlu iki arazi 10 Milyon 936 Bin TL bedelle satışa çıkarıldı.

Bir diğer gayrmenkul satışı ise Osmangazi ilçesi sınırları içinde yer alan 2 bin 695 metrekare arsaya 5 milyon 390 bin 500 TL ve 8 bin 531 metrekare tarlaya 5 milyon 546 bin TL bedelle ihalede satışa çıkarıldı.

Geçici teminat bedelleri olan arsada 539 bin 50 ve tarlada 554 bin 600 TL paraların yatırılmasıyla birlikte ihalelere katılım yapılabilecek. 29 Eylül 2020 tarihinde ihalelere teklifler verilebilecek.

Milli Emlak ihaleleri nereden, nasıl takip edilir?

Kamu tarafından satılan gayrimenkullerin ihale usulü satışını gerçekleştiren Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı hareket etmektedir. Milli Emlak arsa, arazi, emlak ve gayrimenkul satışlarına ilişkin kapsamlı bilgiler, gelecek ihaleler ve satışlara ilişkin tüm detayları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum