Milyonlarca kredi kartı kullanıcısı için son günler! Kart puanı olanlar dikkat silinecek...

Türkiye genelinde pek çok banka kredi kartı puanlarını sıfırlamaya hazırlanıyor. O bankalar hariç...

Milyonlarca kredi kartı kullanıcısı için son günler! Kart puanı olanlar dikkat silinecek...
Editör: Hakan A.
21 Aralık 2020 - 08:17
Onlarca banka, milyonlarca kredi kartı için geri sayım başladı. Milyonları bulan kredi kartı sahibi vatandaş için son günlere giriliyor. Bazı bankalar devredecek, bazıları ise silecek. Bankalardan peş peşe açıklamalar geliyor. Peki ne yapmak gerek? Kredi kartı olan herkesi yakından ilgilendiren haberin ayrıntılarını okumaya devam edebilirsiniz.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 21 Aralık 2020 - İstanbul


Bankacılık faaliyetleri çerçevesinde her yıl kredi kartı puanları gündem oluyor. 100 Milyona yakın piyasada bulunan kredi kartı için bankaların 2020 sonu sıfırlama için düğmeye bastığı bildirildi. Kredi kartı üzerinde yapılan alışverişlerden elde edilen para puanlar pek çok banka silmek için harekete geçti. Bazı bankalar ise kredi kartlarında mevcut puanları 2021'e devredecek. İşte bu önemli haberin detayları ve yapmanız gerekenler.

BANKALAR PEŞ PEŞE AÇIKLAMA YAPIYOR

Türkiye'nin dev bankaları para puanları sıfırlamaya sıfırlamayanlar ise devretmeye hazırlanıyor. Peki hangi bankalar para puanları sıfırlayacak hangileri 2021'e devredecek. Vatandaşın bilmesi gereken detayları bankalar açıkladı.

Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Türk Ekonomi Bankası, İng Bank tarafından yapılan son dakika açıklamalar ile kredi kartlarında biriken para puanlar ile alakalı olarak açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Vakıfbank kredi kartı biriken puanlarına dair açıklaması: Müşterilerimizin bankamızdan kazanmış olduğu para puan hakları sonsuza dek geçerlidir. Puan veya kazanılmış hiç bir hakkı silmiyoruz. Her yıl biriken puanlar sonraki yıla devreder.

Ziraat Bankası kredi kartı biriken puanlarına dair açıklaması: Müşterilerimizin yaptığı harcamalar nedeniyle kazandığı bankart liralar yıl sonunda silinmiyor. Yeni yıla devredilen para puanlar istenildiği zaman kullanılabilir.

Halkbank kredi kartı biriken puanlarına dair açıklaması: Kazanılan para puanları silmiyor veya geri almıyoruz. Birikimler yeni yıla devrediliyor ve salgın sebebiyle de biriktirilen paraf paralar e-ticaret harcamalarında kullanılabilir.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) kredi kartı biriken puanlarına dair açıklaması: TEB kartlarında yıl boyunca biriken puanların sonraki yılda kullanmaları için devrediliyor. Kampanya dahilinde kazanılan hakların ne zaman bittiğini ise müşterilere bildiriyoruz.

İng Bank kredi kartı biriken puanlarına dair açıklaması: Biriken puanlar yeni yıla devrediyor. Kampanya dahlinde ise puanların silinmediğini söyledi. Biriken puanların kampanya tarihlerinde sınırlı ise bunu müşterilerimize bildiriyoruz.

Diğer bankalar yıl sonu yaklaştıkça tek tek açıklamalarını yapacak. Sizinde elinizde bu listelerde olmayan bir bankanın kredi kartı ve içerisinde alışverişlerinizden doları puanınız bulunuyorsa, bankanızın müşteri temsilcilerinden puanlarınızın ne olacağını öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum