Milyonluk Penthouse daire sanat eserine dönüştürüldü

Sevincy ve Mimar Zeynep Arolat, inşaat halindeki penthouse daireyi ‘42 Maslak Dream Penthouse’ adıyla fonksiyonel bir sanat eseri olarak tasarladı.

Milyonluk Penthouse daire sanat eserine dönüştürüldü
Editor: Hakan A.
14 Kasım 2018 - 11:30

Türk çağdaş sanatının tanınmış isimlerinden Sevincy ve Mimar Zeynep Arolat, inşaat halindeki penthouse daireyi ‘42 Maslak Dream Penthouse’ adıyla fonksiyonel bir sanat eseri olarak tasarladılar.

Emlak Pencerem / Emlak Gündem - 14 Kasım 2018 - İstanbul


 Sanat dünyasının en prestijli ‘artist in residence’ programını 42 Maslak’a taşıyan ünlü sanatçı, dairenin en çarpıcı eserini Filli Boya’nın epoksi boyaları ile zeminde oluşturuyor. Filli Boya ve Vitra sponsorluğunda gerçekleşen sanat projesi ile Filli Boya’nın epoksi zemin boyası da dev bir esere dönüştü.

 İstanbul’un zirvesinde, sınırların ötesinde bir hayat vaat eden, şehrin muhteşem manzarası ile dikkat çeken 42 Maslak Dream Penthouse projesi Filli Boya ve Vitra ile birlikte, yaratıcı ve inovatif fikirlerin açığa çıkması açısından oldukça verimli olan ‘Artist in residence’ sanat programını Türkiye’de ilk kez gerçekleştiriyorlar. Sevincy ve Zeynep Arolat’ın birlikte çalıştığı proje bittiğinde dev bir su yüzeyi üzerine konumlanan bir yaşam alanı hissi yaratacak.

Sevincy eserini bu sözlerle tanımlıyor:

‘İnsanların zeminle sıra dışı bir bağ kurduğu, üzerindeki herşeyi cam gibi yansıtan bu eserimde suyun berraklığını ve zerafetini yansıtmaya çalıştım. Temas etmek hatta üzerinde yatma isteyeği uyandıran bu resme ayakkabıyla basmaya kıyamıyorsunuz.’ Şubat 2019’da bitmesi beklenen sanat projesinin sanat severler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanması bekleniyor.