MIPIM 2017’de Türk projeleri görücüye çıktı

MIPIM 2017'de Türk projeleri görücüye çıktı

Bakan Özhaseki gayrimenkul sektöründen memnun. 90 ülkenin yatırımcısıyla bir araya gelen Türkiye, MIPIM 2017’de her zamankinden daha da büyük bir ilgi gördü. 1.800 metrekarelik alanda 250 firma, 6 şehir ve 1 ilçe katılımıyla temsil edilen Türkiye’den Cannes’a toplamda katılımcı sayısı ise 600’e ulaştığı kaydedildi.

15 Mart 2017 - 12:49

Türkiye, 14-17 Mart 2017 tarihlerinde Fransa Cannes’da gerçekleştirilen MIPIM 2017’nin ilk gününde uluslararası yatırımcılardan büyük ilgi var.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 15 Mart 2017 - İstanbul

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’de hız kesmeyecek gayrimenkul yatırım çalışmalarına ve barındırdığı fırsatlara dikkat çekerken, MIPIM gibi bir fuarda yer almanın büyük bir özgüven istediğini vurguladı. Türkiye’yi MIPIM’de temsil eden projelerin, dünyanın dört bir yanından gelen projelerin gerisinde olmadığının altını çizen Bakan Özhaseki, “Bundan son derece mutluluk duyuyorum” dedi.

Diğer yandan, 90 ülkenin yatırımcısıyla bir araya gelen Türkiye, MIPIM 2017’de her zamankinden daha da büyük bir ilgi gördü. 1.800 metrekarelik alanda 250 firma, 6 şehir ve 1 ilçe katılımıyla temsil edilen Türkiye’den Cannes’a toplamda katılımcı sayısı ise 600’e ulaşmış durumda

Alkaş’ın Türkiye temsilciliğini yaptığı dünyanın en büyük ve en önemli gayrimenkul fuarı MIPIM 2017, Türkiye’nin bir kez daha ama daha güçlü bir şekilde gövde gösterisine sahne oluyor. Türkiye’nin Fransa Cannes’daki büyük gayrimenkul gösterisine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tam destek vermiş durumda. Bakan Mehmet Özhaseki, MIPIM gibi bir fuarda yer almanın büyük bir cesaret istediğini ve Türk kuruluşların bu fuarda, projeleriyle büyük bir özgüvenle yer aldıklarını açıkladı. Bakan Özhaseki’nin fuarın ilk günü yaptığı açıklamalar, gayrimenkul sektörünün hızla destekleneceğini de ortaya koydu.

14-17 Mart 2017 tarihleri arasında Fransa Cannes’da 90 ülkeden gayrimenkulün iddialı isimleri kadar iddiasını yükseltmek isteyen yatırımcılarını 28’inci defa bir araya getiren MIPIM’de Türkiye, yaklaşık 600 kişiyle temsil ediliyor. Toplamda 19.000 metrekarelik alanda gerçekleştirilecek olan fuarda Türkiye temsiliyet alanını 1.800 metrekareye yükseltirken, katılımcı kuruluş sayısı ise 250’ye ulaşmış durumda.

BAKAN ÖZHASEKİ: TÜRKİYE’Yİ YAKINDAN TAKİP EDEN HERKES GELECEĞİNE ÜMİTLE BAKIYOR

Türkiye Resmi Açılışı’nın 14 Mart Salı günü, saat 10:00’da gerçekleştirildiği MIPIM’de Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet ÖZHASEKİ, yaptığı açıklamalarda Türkiye’de hız kesmeyen gayrimenkul yatırımlarının altını çizerek, şöyle konuştu: “Türkiye’yi yakından takip eden herkes Türkiye hakkında geleceğe ümitle bakıyor. 2000’li yılların başı ile kıyaslandığı zaman birçok anlamda müthiş bir ekonomik gelişmişlik örneği görüyoruz. Gayrimenkul sektörü, Türkiye’deki en önemli sektörlerin başında geliyor. Sektör, müthiş bir potansiyele sahip. Ekonominin neredeyse yüzde 25’ine sahip. İnşaat sektörü, gelecekte de Türkiye’de belirleyici sektör olacak. 250’ye yakın sektörü etkileyen gayrimenkul sektörünün hızla desteklenmesi bizim hükümetimizin de aldığı kararlardan birisi.”

Diğer yandan, Avrupa’nın pek çok bölgesinde konut ihtiyacında durağanlık baş gösterirken, Türkiye’de ise dinamizmin devam ettiğini vurgulayan Bakan Özhaseki, kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde önümüzdeki 15 yıl içinde en az 6-7 milyon yapıyı dönüştürmeyi planladıklarını açıkladı.

Diğer yandan, MIPIM gibi uluslararası bir gayrimenkul fuarında yer almanın cesaret istediğinin altını çizen Bakan Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemizi temsil eden kuruluşlar, büyük bir gururla gelmişler, burada standlarını açmışlar. Doğrusu, dünyanın dört bir tarafından gelen grupların projeleriyle kıyaslandığında hiçbiri geride değil. Bundan, son derece mutluluk duyuyorum. Böyle bir ortama gelmek cesaret ister. Böyle bir yerde ürününüzü ortaya koyabilmek, kendinizi anlatabilmek özgüven ister. Bunlara sahipseniz buraya gelebilirsiniz, eğer sahip değilseniz kolay kolay buralara gelemezsiniz.”

Bakan Mehmet Özhaseki, “Türkiye, Neden Yabancı Yatırımcı İçin Cazip Bir Ülke” isimli toplantıya katıldı. Yoğun bir katılımın olduğu ve büyük bir ilgi gören toplantıda, Bakan Özhaseki, ayrıca Türkiye gayrimenkul sektöründeki gelişime ve bunun uluslararası yatırımcılar oluşturduğu için fırsatların da altını çizdi.

ALKAŞ: TÜRKİYE, MIPIM’DE HER ZAMANKİNDEN DAHA ETKİN

Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve JLL Türkiye Ülke Başkanı AVİ ALKAŞ, Türkiye’nin, böyle bir dönemde MIPIM’de her zamankinden daha etkin varlık gösteriyor olmasını son derece önemli bir gelişme olarak nitelendirirken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla Türkiye’nin bakanlık düzeyinde temsil edilmesinin özel bir değer taşıdığını vurguladı. Alkaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ekonomik canlılıkla, her şeye rağmen ilan edilen ekonomik seferberlikler doğrultusunda yatırımcımızın, iş insanımızın, bu konuda hizmet üretenlerimizin hep birlikte orada yine boy gösteriyoruz. Böyle zamanlarda ülke olarak tanıtıma daha çok ihtiyacımız var. Uluslararası platformlarda Türkiye’deki pazarın canlı ve hareketli olacağının güvenini veriyoruz.”

AKÖZER: GLOBAL YATIRIMCIYA TÜRKİYE’DEKİ HAREKETLİLİĞİ ANLATIYORUZ

MIPIM’de dünyaya Türkiye’nin gücünü bir kez daha ama daha güçlü bir şekilde gösteriyor olmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını vurgulayan Alkaş Genel Müdürü YONCA AKÖZER, de bu iddianın Türkiye’nin içinde bulunduğu dönem açısından son derece önemli olduğunu kaydetti. Aközer, bu açıdan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin MIPIM 2017’ye katılımını, Türkiye’nin daha etkin bir şekilde ifade edilmesi için önemli ve değerli bir gelişme olarak değerlendirdi. Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar altında gayrimenkul şirketleri, mimarlar ve şehir katılımının olağanüstü bir ilgi anlamına geldiğini vurgulayan Aközer, şöyle konuştu:

“Bu, gayrimenkul şirketlerimiz, mimarlarımız ve şehirlerimizin uluslararası oyun içinde yer alma isteklerinin somut bir göstergesi olmasının yanı sıra ülkemizin ekonomideki en önemli güçlerinden biri olan gayrimenkul sektörünün gerçek dinamikleriyle temsil edilmesi açısından da önem taşıyor. Kuruluşlarımızla aynı heyecanı taşıyarak bu uluslararası platformda Türkiye’yi temsil etmek bizim için de gurur verici. Hedefimiz her sene  daha fazla şehir ve projemizin tanıtımını sağlamak. MIPIM’de yoğun katılım ile uluslararası yatırımcıya Türkiye’deki hareketliliği ve devamlılığı aktarıyoruz. Bu, yabancı yatırımcı çekmek isteyen Türk firmaları için son derece önemli bir tanıtım.”

ŞEHİRLER, ÇEKİM GÜCÜ YÜKSEK PROJELERİYLE MIPIM’DE ŞOV YAPIYOR

MIPIM 2017’de 250 kuruluş ve toplamda 600 kişilik katılımla yer alan Türkiye, şehir katılımıyla da oldukça büyük bir ilgi görüyor. Adını dünya yatırım ligine yazdırmak isteyen İstanbul başta olmak üzere Antalya, Balıkesir, Eskişehir, Hatay ve Kocaeli şehirlerinin katıldığı fuarda ayrıca Beyoğlu da yer alıyor. İstanbul, İstanbul Ticaret Odası önderliğinde Londra ve Paris çadırları arasındaki 685 metrekarelik çadırda İki Kıta Bir Şehir temasıyla kentin en prestijli projelerini uluslararası yatırımcıya tanıtılıyor. Antalya ise her biri yaklaşık 1’er milyar dolarlık Kepez – Santral Mahalleleri Kentsel Dönüşüm, Kruvaziyer Limanı, Konyaaltı Sahil Yenileme başta olmak üzere pek çok projeyle Büyükşehir Belediyesi tarafından temsil ediliyor. Fuarda yine Büyükşehir Belediyesi önderliğinde yer alan Kocaeli ise ulaşım projeleri kadar ticari gayrimenkul, konut yatırımları ve turizmi konu alan pek çok projeyle temsil ediliyor. Bunlar içinde İzmit Teleferik, Gebze-Darıca Metrosu, Körfez-Derince-İzmit Kartepe Hafif Raylı Sistem, Mannesmann, İzmit Kent Merkezi, Kanalboyu, Gezbe-Sultanorhan ve Kartepe projeleri dikkat çekenler arasında yer alıyor. Diğer yandan Beyoğlu ise Beyoğlu Belediyesi’nin öncülüğünde 35 firmayı bir araya getiren Beyoğlu Investors Group (BIG) ile uluslararası yatırımcıların karşısına çıkıyor. 47 projeyle temsil edilecek Beyoğlu’nda öne çıkan projeler ise Galataport, Haliçport, Piyalepaşa İstanbul, Taksim 360, Okmeydanı ve Sütlüce-Örnektepe.

Mesleki toplum örgütlerindeki katılım iştahı, altı çizilmesi gereken bir diğer gelişme.
İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) ve turkishceramics – Seramik Tanıtım Grubu’nun Türkiye’deki sektörel fırsatları anlatacağı fuarda ayrıca, Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD), Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) de Türkiye’deki hız kaybetmeyen yatırımları ve bu çerçevedeki fırsatları uluslararası platforma anlatan kuruluşlar arasında bulunuyor. Diğer yandan, MIPIM 2017’de Türkiye’nin son yıllardaki en önemli prestij projeleri arasında yer alan 3. Havalimanı, bir başka deyişle İGA Havalimanı ve hemen yanındaki Airport City İstanbul da uluslararası yatırımcıya tanıtılıyor.

MIPIM’DEKİ TÜRKİYE ETKİNLİKLERİ 2 VE 3. GÜNDE DE HIZ KESMEYECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla Türkiye’nin çok daha etkin bir şekilde anlatıldığı MIPIM’de ayrıca, Türkiye’deki yatırım fırsatları, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut ve TOKİ Başkanı M. Ergün Turan tarafından da uluslararası yatırımcıya anlatılıyor.

Diğer yandan, Türkiye’nin büyük gövde gösterisinde uluslararası yatırımcılarla Türk yatırımcıları bir araya getiren etkinlikler de en önemli rollerden birini üstlenmiş durumda. 14 Mart 2017’de Türkiye Resmi Açılışı’nın yapıldığı MIPIM 2017’de, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul’un tanıtımı için bir basın toplantısı düzenlerken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin açılış konuşmasını yaptığı “Türkiye Yabancı Yatırımcı İçin Neden Cazip Bir Ülke” toplantısı yapıldı. Büyük bir ilgi gören toplantının moderatörlüğünü Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş’ın yaptığı toplantıda ayrıca Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut, GYODER Yönetim Kurulu Üyesi Cansel Turgut Yazıcı ve Aareal Bank Group Türkiye Genel Müdürü Şenay Azak Matt, uluslararası yatırımcıya Türkiye’nin fırsatlarını anlattılar. Fuarın ilk günü gerçekleştiren “Büyük Şehirlerdeki Mega Projeler ve Şehir Kalkınmasına Etkileri Nelerdir” isimli toplantı ise, özelikle İstanbul’un 3. Havalimanı’nın yarattığı fırsatlar da paylaşıldı. Toplantıya İstanbul Yeni Havalimanı Şehri Müdürü Ayhan Ökmen’in yanı sıra Arexpo Spa Uluslararası İlişkiler Departmanı’ndan Alberto Mina ve Places for People Group Ürün ve İnovasyon Hizmet Direktörü Alexandra Notay katıldı.

Türkiye ile ilgili etkinlikler, MIPIM’in 2. günü olan 15 Mart 2017’de de hız kesmeyecek. Günün ilk etkinliği 10:00’da Türk mimarlığının dünyada da ön plana çıkmaya başlayan gelişiminin anlatılacağı “Türkiye Mimarlığı Dünya Haritasında” isimli toplantı olacak. Türkiye şovu 12:00’da Esas Gayrimenkul’ün “Öğle Yemeği” ile devam ederken, uluslararası yatırımcıların da yer alacağı bu toplantıda Türkiye’nin gayrimenkul fırsatlarını anlatılacak. 14:00, İstanbul Ticaret Odası’nın yine ulusal ve uluslararası yatırımcıları bir araya getireceği “Kokteyl ve Network Etkinliği”nin zamanı olacak. 15:00’da ise dünya çapında iddialı bir tema park olan “Bandırma Tasarım Parkı Yarışması”nın sonuçları açıklanacak. Akşam saatlerinde de ivmesi düşürülmeyen Türkiye’nin gövde gösterisi, bu defa TSKB Gayrimenkul Değerleme’nin “Akşam Yemeği” ile devam edecek. Fuarın 3. günü olan 16 Mart Perşembe ise İstanbul’un 3. Havalimanı’nın hemen yakınında kurulacak “İstanbul Airport City Kahvaltısı”na ev sahipliği yapacak.

- MIPIM’deki İstanbul Çadırı’nı B2B görüşmeleri yapıldı

İstanbul Ticaret Odası (İTO), gayrimenkul endüstrisinin sektörlerinin en etkili yatırımcılarını Fransa’nın Cannes kentinde buluşturan ve bugün açılan dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’deki İstanbul Çadırı’nı dev bir B2B ikili görüşme çadırı olarak konumlandırdı.

14-17 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan MIPIM’e katılan 23 bin profesyonel ziyaretçi, İstanbul’dan fuarı ziyaret edecek olan 800’den fazla profesyonelle masaya oturacak. İTO’nun İstanbul Çadırı’nın bu yılki teması ‘İstanbul: Two Continents, One City (İki Kıta Tek Şehir)’ olarak belirlendi.

İTO, fuarın ikinci günü olan 15 Mart’ta 100 büyük yatırımcıyı Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin de katılacağı bir tanışma toplantısında Türk yatırımcılarla bir araya getirecek.

- Vedat Arslan: MIPIM’in en gözde çadırı İstanbul

2010 yılında, konut sektörü başta olmak üzere büyük ölçekli gayrimenkul projelerine pazarlama ve satış danışmanlığı hizmeti sunma amacıyla kurulan Aremas’ın kurucusu ve genel Müdürü Vedat Arslan MIPIM’e giderek temaslarda bulundu. Fuarın geçtiğimiz yıllara oranla daha sakin bir başlangıç yaptığını ifade eden Arslan “Türkiye özelinde İstanbul çadırının son yılların en iyi konumuna sahip olduğunu söyleyebilirim. Çadırlar bazında bakılacak olursa Londra ile birlikte fuarın en iyi konumunda yer alıyor. Çadırın içinde ise özellikle Üçüncü Havalimanı’nın ve İstanbul Finans Merkezi’nin hem Türkler hem de yabancılar tarafından ilgi gördüğünü söylemek mümkün. Beyoğlu’nun standı da yine fuarın en gözde hollerinden “Riviera’da oldukça ilgi çeken bir konuma sahip. Standın holdeki diğer stantlarla karşılaştırıldığında daha kalabalık olması, hem yerli hem de yabancıların standa gösterdiği ilgi Türkiye açısından güzel görünüyor. İkinci ve üçüncü gün ziyaretçi sayısının artacağını ön görüyoruz” şeklinde konuştu.

- Neden Türkiye Yabancı Yatırımcı İçin Cazip Bir Ülke?

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, MIPIM Fuarı’nda düzenlenen “Neden Türkiye Yabancı Yatırımcı İçin Cazip Bir Ülke?” başlıklı paneldeki sunumunda, rakamsal veriler aktararak yabancı yatırımcı açısından Türkiye’de gayrimenkul yatırımının önemi üstünde durdu. Türkiye’de konut talebini etkileyen üç önemli faktörün olduğunu ifade eden Yazıcı, bu faktörlerin nüfus gelişimi, demografi ve hane halkı değişimi, yatırım eğilimleri ve mülkiyet durumu olduğunu kaydetti.

Yazıcı şunları aktardı: “Bu veriler gayrimenkul sektörünün büyümeye devam etmesinin zorunluluk olduğunu gösteriyor. Büyük şehirlerdeki mevcut konut stoğu talebi karşılayamıyor. Bazı segmentlerde arz fazlası olsa da, bu çok dar bir alanda ve çok limitli bölgelerde yoğunlaşmış durumda. Erişilebilir konut ihtiyacı devam ediyor. Nüfusun bu hareketliliği nedeniyle konut ihtiyacının en az önümüzdeki 10 sene daha devam etmesi kaçınılmaz. Konutta büyümeye ihtiyaç duyuldukça, buna bağlı olarak diğer segmentler de doğal olarak gelişiyor. Değişen yerleşim ve nüfus hareketliliği barınma, eğitim, eğitime bağlı öğrenci yurdu gibi ihtiyaçları geliştiriyor. Ticari alan dinamikleri, bunlara bağlı depolama alanı, lojistik gibi ihtiyaçlar da beraberinde geliyor. Diğer yandan, nüfus yaşlandıkça sağlıkla ilgili yatırım fırsatları da geliyor.” dedi.

- Piyalepaşa İstanbul MIPIM'de

Polat markasının 60 yıllık tecrübesi ve 800 milyon dolarlık yatırımla Türkiye’nin özel sektör tarafından hayata geçirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi Piyalepaşa İstanbul, 14-17 Mart tarihleri arasında Fransa'nın Cannes şehrinde gerçekleştirilen MIPIM Fuarı’na katıldı.

Beyoğlu Belediyesi'nin kurucusu olduğu ve Beyoğlu’nda yatırım yapan şirketlerin oluşturduğu Beyoğlu Investors Group temsilcileriyle birlikte fuara katılan Piyalepaşa İstanbul, Türkiye’yi MIPIM’de temsil etti.

“Ülke ekonomisine olan güvenimizi hem yurt içinde hem de yurt dışında gösteriyoruz”

Fuara bu sene üçüncü kez katılmaktan dolayı son derece memnun olduklarını belirten Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, "Ülkemizi MIPIM gibi gayrimenkul dünyasının en önemli arenalarından birinde temsil etmekten dolayı gurur duyuyoruz. Türkiye güçlü ekonomisi ile yerli ve yabancı yatırımcılar için bir cazibe merkezi olmayı sürdürüyor. Biz de ülke ekonomisine olan güvenimizi hem yurt içinde hem de yurt dışında gösteriyor, bütün yatırım planlarımızı bu doğrultuda yapıyoruz. Polat Holding olarak güçlü bir Türkiye ve güçlü bir ekonomi vizyonuyla hem yerli hem de yabancı yatırımcılar için değer yaratmaya devam edeceğiz" dedi.

- ESTA Construction'dan Türkiye'de 1 Milyar Dolarlık hamle

 Türk inşaat şirketi ESTA Construction, değeri 1 milyar dolar olan Türkiye’deki beş yeni projesinin ön duyurusunu MIPIM 2017 Gayrimenkul Fuarı’nda yaptı.

Son 10 yılda gerçekleştirdiği ikonik yapılarla “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde bir önceki yıla göre 13 basamak yükselerek 174’üncü sırada yer alan ESTA Construction, Türkiye’deki yatırımlarına start verdi. Dünyanın en önemli gayrimenkul organizasyonlarından bir olan ve her yıl Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM 2017 Gayrimenkul Fuarı, ESTA Construction’ın yeni projelerinin duyurusuna ev sahipliği yaptı. ESTA Construction ESTA Beyoğlu, ESTA Acıbadem, ESTA Basın Ekspres, ESTA Bahçelievler ve Ege – Akdeniz çanağının kalbi olacak yarım ada projesi ESTA Amos Living ile değeri 1 milyar dolar olan yatırımlarına başlıyor. Beyoğlu Yatırımcılar Grubu'nun (BIG) önde gelen temsilcilerinin biri olan ESTA Construction, Beyoğlu’nda hayata geçireceği ESTA Beyoğlu, daire ve ticari alanlardan oluşacak bir yaşam projesi olacak. Mimarisi, teknolojik ve yenilikçi altyapısıyla dikkat çeken ESTA Beyoğlu projesi 41 bin metrekarelik bir arazi üzerinde yükselecek.  Anadolu yakasının en önemli lokasyonlarından Acıbadem’de TOKİ Emlak Konut güvencesi ile hayata geçecek ESTA Acıbadem projesi ise gerek mimarisi gerek doğa dostu mimari anlayışıyla 32 bin dönüme yakın alan üzerinde, yeni bir sosyal yaşam merkezi olacak.

- Kentsel dönüşümde Efekta imzası

Kayhan Çakanel, Efekta Mimarlık’ın fuarda sergilediği kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Gerek devlet kurumlarımız gerekse özel sektör yatırımcıları aracılığıyla Türkiye’ye kazandırdığımız kentsel dönüşüm projelerini fuar süresince yatırımcılarla buluşturacağız. Kentsel dönüşüme attığımız imzayı sergileyeceğiz.

Bu kapsamda; Kahramanmaraş projesinin yanı sıra farklı mimari gruplar ile işbirliği içerisinde sürdürdüğümüz 2 milyon 500 bin metrekarelik alanı kaplayan Okmeydanı kentsel tasarım projesi; Esenler’de projeyi üstlenen mimari grubun içerisinde yer aldığımız 3 milyon metrekarelik alanda yapılan Esenler Kentsel Dönüşüm Projeleri ile Türkiye’de kentsel dönüşümün simge bölgesi haline gelen Fikirtepe’de 6 adada, toplam 1 milyon metrekarelik alanı kaplayan kentsel dönüşüm projelerimizle fuarda yer alıyoruz. Böylece imzamızı attığımız kamusal ve ticari projeler ile en son teknolojik tasarıma sahip yerel mimarinin öne çıktığı ve karma kullanım fonksiyonlarına sahip projelerimizi dünya kamuoyuna sunmanın mutluluğu içerisindeyiz.”