MIPIM 2018 kapılarını açıyor

Türkiye genelinde İTO başta olmak üzere, Gaziantep büyükşehir belediyesi, çok sayıda proje ve şirket MIPIM'de Avrupalı yatırımcı arayacak. MIPIM 2018 yarın kapılarını açıyor.

MIPIM 2018 kapılarını açıyor

Türkiye genelinde İTO başta olmak üzere, Gaziantep büyükşehir belediyesi, çok sayıda proje ve şirket MIPIM'de Avrupalı yatırımcı arayacak. MIPIM 2018 yarın kapılarını açıyor.

MIPIM 2018 kapılarını açıyor
Editor: Hakan A.
12 Mart 2018 - 11:54

Türk çadırı ile hemen her sene büyük ilgi gören MIPIM'de sektörün önemli temsilcileri her yıl olduğu gibi boy gösterecek.

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) Cannes sahilinde kurduğu İstanbul Yatırım Çadırı 13-16 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek MIPIM 2018’de de iş yapmanın en verimli adreslerinden biri olacak. İstanbul’da 60 binden fazla gayrimenkul ve inşaat şirketini temsil eden İTO’nun Başkanı Öztürk Oran, İstanbul Çadırı'nın Türkiye’nin mega projelerinin yanı sıra, vitrin projelerinin tanıtılması ve ortaklıklar için ideal bir ortam sunacağını söyledi.

MIPIM ile alakalı açıklamalarda bulunan İTO Başkanı Oran, “Herkesi en az bir kahve içimi kadar İstanbul’a bekliyoruz. İnanıyoruz ki, İstanbul’u keşfeden İstanbul’dan gitmez.” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yabancıyı ‘İstasyon’a davet edecek

İpek Yolu’nun vazgeçilmez durağı, kültürlerin buluşma noktası Gaziantep, kültürel ve doğal güzellikleri ile bezediği kentsel dönüşüm projesi ‘İstasyon’u tanıtmak için dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’de boy gösteriyor.

Kentlerinin tarihe ışık tuttuğu gibi geleceğe de ışık tutmasını amaçladıklarını belirten Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, özellikle kentsel dönüşümde herkesin örnek aldığı bir kent olma arzusunda olduklarını dile getirdi. Bu amaçla 13-16 Mart arasında Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük gayrimenkul profesyonelleri fuarı MIPIM’e katıldıklarını belirten Şahin, burada tanıtacakları İstasyon Projesi ile yabancı yatırımcılara cazip teklifler sunacaklarını kaydetti.

Tabanlıoğlu

Alanında dünyanın önde gelen organizasyonlarına düzenli ve etkin bir şekilde katılım sağlayan Tabanlıoğlu Mimarlık, bu yıl MIPIM kapsamında Palais Stephanie Beach’te bir davet verecek.

13 Mart akşamı gerçekleşecek buluşmada uluslararası yatırımcılar, basın ve mimarlık çevrelerinden oluşan davetlilere, Türkiye ile ilgili olasılıklar ve özellikle bu coğrafyada üretilen mimari projelerin niteliğini ifade etme imkânı sağlanacak.

MIPIM herkesin ileri kalesi

GAD kurucusu Gökhan Avcıoğlu, “MIPIM, sınırların ötesini gördüğümüz, başka ülkelerde ne gibi gelişmeler yaşanıyor şahit olduğumuz ve tahlil edebildiğimiz bir platform” dedi