MİT bu binada konumlanacak

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) faaliyetlerini yürüteceği, son teknolojiyle donatılan yeni KALE'sinden yürütecek. Merak edenler için işte MİT'in yeni binası.

MİT bu binada konumlanacak
Editör: Hakan A.
06 Ocak 2020 - 11:08
MİT için Başkent Ankara'da KALE gibi yeni bir bina inşaa edildi.Dünya genelinde operasyonlar yürüten MİT, yeni binasında son teknolojiyle daha fazla imkana sahip olacak. Peki MİT'in yeni binası nerede inşaa edildi, özellikleri neler?

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 06 Ocak 2020 - İstanbul


Ankara'da Etimesgut ilçesinde hayata geçirilen MİT'in yeni binası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek.

Türkiye adına Dünya genelinde önemli faaliyetler yürüten Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Ankara'da yeni binasına kavuşuyor. KALE olarak adlandırılan MİT binası hizmete giriyor. Açılışı CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak MİT Binası her alanı son teknolojiyle donatıldı.


Toplam 5 dönüm büyüklüğünde bir arazi içerisinde, çevresinde başka bir yapı olmadan dev açık alanıyla farkedilen MİT Binası, Etimesgut ilçesinde Bağlıca semtinde hayata geçirildi. Bina etrafı yüksek duvarlar ve tel çitlerle korunan dev yapı, her alana hakim teknolojik cihazlarla günün 24 saati kontrol altında tutuluyor. Tüm yetkisiz girişlere ve sızmalara karşı özel olarak tasarlanan dev karargah KALE olarak adlandırılıyor.

MİT yeni bina

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından inşaat çalışmaları yakından incelenmiş, geçen sürede çalışmalar tümüyle tamamlanarak binanın pek çok bölümüne yerleşimler yapılmıştı. İnşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte resmi olarak açılış gerçekleşecek. Düzenlenecek törenle MİT'e tahsis edilen yeni bina Cumhurbaşkanı'nın katılımıyla hizmete girmiş olacak.

etimesgut mit binası

mit 2020 yeni binası

YORUMLAR

  • 0 Yorum