MNG Kargo resmen Dubaili firmaya satıldı

MNG Kargo resmen Dubaili firmaya satıldı

8 bini aşkın çalışanı olan Türkiye'nin önemli kargo şirketlerinden biri olan MNG Kargo'nun satışı resmen onaylandı. MNG Karg'nun satışının onaylanması ile şirket resmen Dubai merkezli Mirage Cargo B.V. 'nin oldu.

16 Ağustos 2017 - 13:40

Türkiye genelinde önemli bir kargo hizmeti yürüten MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık AŞ'nin satışına ilişkin Rekabet Kurulu'ndan onay resmi olarak çıktı. Satış ile Dubaili firma MNG Kargo'nun yeni sahibi oldu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 16 Ağustos 2017 - İstanbul

MNG Türkiye'de önemli bir pazara sahip. Şirketin aynı zamanda hava kargo alanında ciddi yatırımları bulunuyor. Hava ve kara kargo hizmetleri sunan uluslararası kargoculuk yapan MNG'nin satışı onaylandı.

Konuyla alakalı yapılan açıklamada ise, Rekabet Kurulu, MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık A.Ş.'nin tek kontrolünün Dubai merkezli Mirage Cargo B.V. tarafından devralınması işlemine izin verdiği kaydedildi.

MNG Kargo 2008'den bu yana kara taşımacılığı başta olmak üzere, hava kargo alanında hizmet verirken, 8 bini aşkın çalışanı olduğuğu kaydedildi. 2 bininin üzerinde kara aracı olduğu belirtilen MNG'nin Türkiye genelinde 600 bin adrese kargo ulaştırıyor. Hava taşımacılığı kategorisinde şirketin FedEx ile ortaklığı bulunuyor. 2009 yılında Dubai merkezli şirket Mirage ise NAFL, FIATA ve WCA gibi kargo örgütlerine üye olduğu bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..