Moody's bir kez daha devrede! Bu kez 13 Türk Bankasının kredini notunu yerlere indirdi

Her defasında Türk ekonomisini hedef alan uluslararası derecelendirme kuruluşu ABD merkezli Moody's bir kez daha sahnede. Moody's bu kez Türkiye'nin 13 bankasının kredi notunu düşürdü...

Moody's bir kez daha devrede! Bu kez 13 Türk Bankasının kredini notunu yerlere indirdi
Editör: Hakan A.
16 Eylül 2020 - 13:12 - Güncelleme: 16 Eylül 2020 - 13:15
Moody's tarafından dağıtılan kredi notlarına bir yenisi eklendi. Zamanı olmamasına rağmen açıkça Türkiye ekonomisini her defasında hedef gösteren uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's bir kez daha sahne alarak taraflılığını gösterdi. Hedefine yine Türkiye ve Türk bankaları bulunan Moody's bu kez bankaların kredi notlarını düşürdü.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 16 Eylül 2020 - İstanbul


Piyasalarda ve siyasette her defasında büyük tepki çeken Moody's'in kredi notları bir kez daha gündemde. Geçtiğimiz hafta üzerine vazife olmadığı halde, zamanı olmadan piyasaların kapanması sonrası gece yarısı açıkladığı gerekçelerle piyasaları dalgalandıran Moody's, yeni haftada gündeme bir kez daha gündeme geldi.

Özellikle son yıllarda sıkça Türkiye ekonomisini hedef alarak, kredi notlarını düşürerek yatırım yapılabilir seviyesinden aşağılara indirmek için her fırsatı kollayan Moody's bir haftada ikinci kez Türk ekonomisine saldırdı. Geçtiğimiz hafta Türkiye'nin notunu düşüren şirket, bu kez 13 Türk bankasının kredi notunu düşürdü.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, Kuruluş 12 bankanın uzun vadeli döviz cinsi mevduat notunu, altı bankanını karşı taraf risk notunu ve bir bankanın uzun vadeli kredi notunu bir kademe indirdiği kaydedildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum