Moody's şaşırttı! Bu kez pas geçti...

Türkiye'nin kredi otuna ilişkin son dakika gelişmesi yaşanıyor. Moody's Türkiye'nin kredi notunu güncellemedi, pas geçti...

Moody's şaşırttı! Bu kez pas geçti...
Editör: Hakan A.
05 Haziran 2021 - 08:49
Türkiye'nin redi notunu veren kredi derecelendirme kuruluşu Moody's güncelleme yapmaya gerek duymadın bu ayı pas geçti. Moody's ekonomik çevreleri şaşırtarak güncelleme yapmadığını duyurdu.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 5 Haziran 2021 - İstanbul


Türkiye'de yaşanan olumsuz her gelişmeyi bahane bilerek kredi notunu her defasında gerileten Mooody's bu kez pas geçti. Dünya'nın koronavirüs salgını nedeniyle ekonomilerde önemli gerilemeler yaşanıyor. Türkiye'e olduğu gibi tüm Dünya ülkelerinde Pandemi nedeniyle önemli düşüşler söz konusu. Ancak her durumda Türkiye'yi zayıflatmak isteyen eller, olumlu hiçbir gelişmeyi baz almadan sadece olumsuz gelişmelere odaklanarak ülke notunu düşürmek için çabalıyor.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notu ve görünümüne ilişkin güncelleme yapılmadığını bildirdi. Normalde her durumda bir not veren Mooody's tarafından bu kez pas geçilerek güncelleme yapmaması şaşkınlığa neden olmuş durumda.


Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada, daha önce reyting takviminde belirtilen 4 Haziran 2021 itibarıyla Türkiye’nin kredi notu ve görünümüne ilişkin güncelleme yapılmadığı kaydedildi.

Moody's, Türkiye'yi "B2" kredi notu ve "negatif" görünümle değerlendiriyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum