Muhiddin Gülal, TMSF yeni başkanı olarak atandı

Muhiddin Gülal, TMSF yeni başkanı olarak atandı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) başkanlık koltuğunda değişiklik. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) üyesi olan Muhiddin Gülal ismi TMSF'ye atanan isim oldu.

07 Temmuz 2017 - 09:18

TMSF'de başkanlık koltuğundaki isim değişti. TMSF ataması gerçekleştirildi, karar Resmi Gazete'deyayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. BDDK'da uzun yıllardır üyelik görevini sürdüren Muhiddin Gülal resmen görevine başlamış oldu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 7 Temmuz 2017 - İstanbul

TMSF Başkanlığı atama kararnamesi Resmi Gazeet'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararname ile TMSF Başkanlığına Muhiddin Gülal ismi getirildi.

Konuya ilişkin Resmi Gazete ilanında, Boş Bulunan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Kurulu Üyeliğine Muhiddin GÜLAL’ın Atanması ve Başkan Olarak Görevlendirilmesi Hakkında Karar 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 113 ücü maddesine göre Bakanlar Kurulu'nca 23/6/2017 tarihinde kararlaştırılarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın imzaları sonrasında bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Muhiddin Gülal kimdir?

İyi derecede İngilizce ve Arapça bilen Muhiddin Gülal, 1971 Giresun Alucra doğumlu, Bilkent Üniversitesi İkisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu.

Sümerbank, Etibank, Anadolubank gibi bankalarda üst düzey görevlerde bulunan Gülal, Para ve Sermaye Piyasaları konusunda uzman. 2004-2009 arasında Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyeiği, 2007'de Encümen Üyeliği görevlerinde bulundu.

2013 senesinden bu yana Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) üyesi olarak görevini sürdüren Muhiddin Gülal, yeni dönemde TMSF'ye atanarak başkanlık görevini sürdüreceği ifade edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..