Murat Kurum: "İstanbul Uluslararası Finans Merkezi 2021 yılı sonunda bitireceğiz"

Bittiği zaman Dünya'da örnek gösterilecek finans merkezi olacak İstanbul Uluslararası Finans Merkezi 2021 yılı sonuna kadar tamamlanacak.

Murat Kurum: "İstanbul Uluslararası Finans Merkezi 2021 yılı sonunda bitireceğiz"
Editör: Hakan A.
10 Mart 2021 - 09:28
Yapımı büyük bir hızla devame den Uluslararası İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında şantiye alanında incelemelerde bulunurken, önemli açıklamalar yaptı. Bakan Kurum, İFM'nin depremlere dayanıklı binalar olarak her detayın en ince ayrıntısına kadar düşünülerek inşa edildiğini söyledi.

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 10 Mart 2021 - İstanbul


İstanbul'u Dünyanın önemli finans merkezlerinden biri haline getirecek dev proje İFM son sürat yükseliyor. İstanbul'da Ataşehir ve Ümraniye ilçe sınırlarında hayata geçirilen ve uzun süredir yapımı süren Uluslararası İstanbul Finans Merkezi (İFM) projesi kapsamında Bakan Murat Kurum, proje hakkında bilgi almak, incelemelerde bulunmak için şantiye alanında değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'a, Avrupa'ya ve Orta Doğu'ya hizmet verecek uluslararası finans merkezi yapılması talimatı çerçevesinde inşası devam eden İstanbul Uluslararası Finans Merkezinde değerlendirme toplantısı gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum incelemelerde bulundu.

 
Bakan Kurum açıklamasında, "310 bin m² alan üzerinde yükselen, toplam inşaat alanı 3 milyon 300 bin m² olan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projemizin yüzde 66’sını tamamladık. Sahada 10 bin çalışanımızla 7 gün 24 saat devam eden projemizi 2021 yılının sonunda bitireceğiz." dedi.

İller Bankamızla inşa ettiğimiz altyapı ve yol işlerinin yanında; cami, kreş, ilkokul, yürüyüş yolu ve peyzaj alanlarıyla bölgenin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek sosyal donatıları da finans merkezimizin içinde İstanbul’a armağan edileceğinin altını çizen Kurum, "Tamamlandığında dünyaya örnek olacak İstanbul Uluslararası Finans Merkezimiz depreme dayanıklı olarak inşa ediliyor. Olası bir depremde zarar görmeyecek binalarımız ve sistemimiz kesintisiz hizmet vermeye devam edebilecek." diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum