Murat Kurum kimdir? Biyografisi, hayatı, yaşı...

Başkanlık sistemi ile Çevre ve Şehircilik bakanı olarak atanan Murat Kurum kimdir? Murat Kurum kaç yaşında, biyografisi....

Murat Kurum kimdir? Biyografisi, hayatı, yaşı...
Editor: Hakan A.
09 Temmuz 2018 - 23:05

Türkiye'nin en büyük GYO'larından biri olan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum Başkanlık Sistemi ile Çevre ve Şehircilik bakanı olarak atandı. Yıllardır başarılı biçimde Emlak Konut GYO'nun bugünlere gelmesinde büyük katkıları olan Kurum, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Meclis dışından ilk Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak atandı.

Peki Murat Kurum kimdir, nereli, kaç yaşında ve biyografisi...

Murat Kurum, uzun yıllardır Emlak Konut GYO'da kurumu büyüten ve önemli kararlarda imzası olan isim olarak öne çıkıyordu. Türkiye ve Dünya piyasalarında gayrimenkule yön veren sayılı isimlerden biri olan Murat Kurum kim?

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 9 Temmuz 2018 - İstanbul

Evli ve 2 çocuk babası olan Murat Kurum 1976 Ankara'da doğdu.

1999 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Kurum, 1999- 2005 yıllarında çeşitli özel kuruluşlarda çalıştı.

2005 – 2006 yılları arasında TOKİ Ankara Uygulama Daire Başkanlığı’nda Uzman olarak görev yaptı. 2006 - 2009 yılları arasında TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü, 2009 – 21.02.2012 tarihleri arasında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda Uzmanlık görevlerini üstlendi.

2009 yılından itibaren T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlük görevini sürdüren Murat Kurum Türkiye'nin yeni başkanlık sisteminde Meclis dışından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koltuğuna oturacak isim olarak açıklandı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum