Musk, 272 Milyon Dolarlık BTC satışını açıkladı! Tesla neden Bitcoin sattı?

Elon Musk, bu kez Tesla için sattığı Bitcoin (BTC) ile milyon 272 Milyon dolar kar etmekle eleştirildi. Yanıtı ise hızlı oldu. Tesla 2021 ilk çeyrekte BTC likidiyle rekor kar etti.

Musk, 272 Milyon Dolarlık BTC satışını açıkladı! Tesla neden Bitcoin sattı?
Editör: Hakan A.
27 Nisan 2021 - 23:02 - Güncelleme: 29 Nisan 2021 - 15:33
Attığı her tweet ile piyasalarda dalgalanmalara neden olan, milyonlarca takipçisinin favori ismi ünlü milyarder Elon Musk kişisel Bitcoin varlıklarını satmadığını duyurdu. Tersla'da likit olarak bulundurdukları ve kazancını ıspatladığı Bitcoin satışını gerçekleştirdiğini açıkladı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 27 Nisan 2021 - İstanbul


Bitcoin satın aldığında, Dogecoin tweet'leri attığında, Tesla için BTC aldığında kripto para borsalarını dalgalandıran Elon Musk, önemli açıklamalarda bulundu. Twitter üzerinden Dünya genelinde milyonlarca kişinin takip ettiği, her tweet attığında ise borsaları dalgalandıran Musk, Tesla ile alakalı BTC satışına ilişkin paylaşımı ile bir kez daha dikkatleri üzerine topladı.

Kişisel Bitcoin yatırımları dışında, Tesla için Bitcoin likidi bulunduran ve geçtiğimiz gün sattığını duyuran Musk, satışın neden yapıldığını gelen eleştiriler üzerine açıklamak zorunda kaldı.

Tron (TRX) coin 29 Nisan grafik teknik analiz

Chiliz yükselişi cılız kaldı! CHZ coin 29 Nisan teknik analiz

BitTorrent (BTT) coin son 24 saat beklentiden uzak kaldı! BTT/USDT 29 Nisan teknik analiz 

Holo (HOT) bugünü pas geçti! HOT coin teknik analiz

Bitcoin'de ikinci sert gerileme dalgası mı geliyor? BTC 28 Nisan son durum analizi... 

BitTorrent (BTT) sert yükseliş gelmedi! BTT coin 1 USD olur mu? (Teknik analiz video 28 Nisan) 


TESLA HİSSELERİ REKOR ARTTI!

Dünyanın önde gelen elektrikli otomobil üretici Tesla tarafından büyük karlılıklar sürüyor. Son finansal raporlarla Tesla'nın ilk çeyrek karı belli oldu. Tesla 20212 yılı ilk çeyrek karı rekor kırarken, likit varlıklarından elde ettiği kar ise dudak uçuklattı. Zira Tesla, Şubat ayında Bitcoin (BTC) yatırımıyla büyük ilgi görmüştü. Tesla, BTC için 1.5 Milyar dolar tutarında alım yapmıştı. Yapılan bu yatırım ile geçtiğimiz gün yapılan satış ile birlikte rekor bir kar Tesla kasasına kripto olarak giren BTC nakit olarak yeniden kasaya 272 Milyon Dolar karla girmiş oldu.

ABD'nin küresel markası olan, elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 2021 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği kârı böylece 438 milyon dolarla rekor seviyelere çıkmış oldu. Konuyla alakalı edinilen bilgiye göre, Tesla'nın 2021 ilk çeyreğinde elde ettiği gelir 2020 yılının aynı dönemine kıyasla yüzde 74 artışla 10,4 milyar dolar seviyesine eriştiği kaydedildi. Şimdiye kadarki en yüksek araç üretim ve teslimatı gerçekleştirdiğini duyuran şirket, geçen yılın ilk çeyreğinde 5,9 milyar dolar gelir elde etmişti.


MUSK, ELEŞTRİLERİN HEDEFİNDE!

Tek başına attığı tweetler nedeniyle piyasaları sallayan ve her defasında sert eleştrilere mağruz kalan Elon Musk sosyal medya üzerinden bir kez daha eleştirildi. Bu kez ünlü isimlerden  Dave Portnoy, Tesla Bitcoin satışı ile alakalı eleştride bulundu. Musk'tan ise cevap gecikmedi. 

PUMPLIYOR SERVET KAZANIYOR!

Dave Portnoy, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Doğru mu anlıyorum? Elon Musk Bitcoin satın alıyor. Pump’lıyor. Yukarı çıkıyor. Sonra onu satıyor ve bir servet kazanır. Çantayı son Hodl edenlerden olmayın” eleştrisinde bulundu.


MUSK: DOĞRU ANLAMAMIŞSIN!

Portnoy tarafından yapılan eleştiriye hızla cevap veren Elon Musk, “Doğru anlamamışsın. Bitcoin’lerimin hiçbirini satmadım. Tesla, bilançoda nakit tutmaya alternatif olarak Bitcoin‘in likiditesini kanıtlamak için varlıklarının %10’unu sattı.” ifadeleriyle yanıtını vermiş oldu.

DOGE İÇİN HEP YAPIYOR

Musk, özellikle bir şaka ve eğlence aracı olarak piyasaya sürülen Dogecoin için defalarca tweet atmıştı. Her tweet atışında ise Doge zirve yapmıştı. Bir anda Dünya'nın çeşitli ülkelerinde Dogecoin talep patlaması yaşandı. Hatta Doge yükselsin diye gün yapanlar oldu. Gelinen noktada Doge sert çıkmış ve sonrasında aynı sert düşüşle son haftalarda yatayda seyretmekte. Muhtemeldir ki ElonMusk, Dogecoin Pump'lamak için doğru günü bekliyor.... 

YORUMLAR

  • 0 Yorum