Mustafa Duman, Merkez Bankası Başkan Yardımcısı oldu

Merkez Bankası üst yönetiminde son dakika ataması yapıldı. Yeni atama ile birlikte Merkez Bankası Başkan Yardımcısı olarak görev yürüten eski TCMB Başkanı Murat Çetinkaya görevden alındı. Yerine ise Mustafa Duman atandı. Peki Mustafa Demir kimdir, nerelidir, yaşı, eğitimi ve kariyeri ile biyografisi...

Mustafa Duman, Merkez Bankası Başkan Yardımcısı oldu
Editör: Hakan A.
30 Mart 2021 - 07:42 - Güncelleme: 30 Mart 2021 - 07:44
Merkez Bankası atama kararlarına son dakika bir yenisi eklendi. Eski Merkez Bankası Başkanı görevini erine getirilen ve daha sonra görevden alınan isimlerden biri, olan Murat Çetinkaya'nın sürdürdüğü Başkan Yardımcılığı görevinden el çektirildi. erine getirilen isim Mustafa Duman oldu. Peki Mustafa Duman kimdir? İşte biyografisi...

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 30 Mart 2021 - İstanbul


Merkez Bankası'nda bir zamanlar başkanlık görevinde bulunan şu sıralarda Başkan Yardımcısı olarak görevde olan Murat Çetinkaya, Cumhurbaşkanı Atama kararları kapsamında görevden alındı. Söz konusu atama bu sabah Resmi Gazete ile duyuruldu.

Trükiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) tarafından atamalara bir yenisi eklendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan son dakika atama kapsamında eski başkanlardan biri olan Murat Çetinkaya başkan yardımcılığı görevinden alındı. Yerine getirilen isim ise Mustafa Duman oldu.


merez bankası başkan yardımcılığı mustafa duman atama kararı
 

Mustafa Duman kimdir, nereli, yaşı, eğitimi, kariyeri ve biyografisi...


1969 yılında doğan Mustafa Duman, ODTÜ İşletme Bölümü mezunudur. Devamında City University CASS Business School, Londra’da MBA ve Marmara Üniversitesi Bankacılık Enstitüsü’nda Sermaye Piyasaları yüksek lisansı yapmıştır.

Morgan Stanley Menkul Değerler’de Ocak 2013’te Genel Müdür Yardımcısı, Şubat 2020’den itibaren vekaleten Genel Müdür, Mart 2020’den itibaren Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Ağustos 2020’de asaleten Genel Müdür oldu. Bankacılık kariyerinde Denetim, Hazine, Risk Yönetimi ve CFO pozisyonlarında görev yaptı. Bir banka ve iki aracı kurum kuruluşunda kurucu takımın parçası olarak yer aldı. Kariyeri boyunca muhtelif iş alanlarındaki önemli projelerde süreç ve takımları yönetti.

Evli ve 1 çocuk babası olan Mustafa Duman, 30 Mart 2021 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na atandı.

mustafa duman kimdir, nereli, yaşı, biyografisi, eğitim ve kariyeri

YORUMLAR

  • 0 Yorum