Müşterilere yanıltıcı ve manipülatif bilgi veriliyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) bazı bankalar hakkında müşterilerini yanıltıcı olarak dövize yönlendirdikleri gerekçesi ile inceleme başlattığını duyurdu. BDDK JP Morgan'ın yayınladığı raporunda incelendiğini açıkladı.

Müşterilere yanıltıcı ve manipülatif bilgi veriliyor
Editör: Hakan A.
24 Mart 2019 - 02:03

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) döviz piyasalarına ilişkin bankaların müşterilerini yanıltıcı ve manipülatif bir şekilde döviz alımına yönlendirdiklerine dair gelen şikayetler üzerine inceleme başlattı.

BDDK yaptığı açıklamada, son dönemde bazı bankaların müşterilerini döviz piyasalarına ilişkin olarak manipülatif bir şekilde döviz alımına yönlendirdikleri gerekçesi ile bazı bankalar hakkında inceleme başlattığını duyurdu.

BDDK tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle; 

"Son dönemde bazı bankalar müşterilerini döviz piyasalarına ilişkin olarak yanıltıcı ve manipülatif bir şekilde döviz alımına yönlendirdiklerine dair Kurumumuza yoğun şikayetler ulaşmıştır."

"Konu hakkında Kurumumuzca inceleme ve soruşturma başlatılmış olup ilgililer hakkında gerekli idari ve hukuki süreçler yürütülecektir. İletilecek tüm bilgi ve şikayetler Kurumumuzca yakından takip edilip değerlendirilecektir."

BDDK tarafından yapılan bir diğer açıklama ise JP Morgan hakkında

JP Morgan tarafından yayınlanan raporun yanıltıcı ve manipilatif olduğunu açıklayan BDDK idari ve hukuki süreçlerin yürütüleceğini bildirdi.BDDK tarafından yapılan açıklama şöyle;

"22 Mart 2019 tarihinde JP Morgan tarafından yayımlanan raporun yanıltıcı ve manipülatif içeriği sebebiyle finansal piyasalarda oynaklığa ve özellikle ülkemiz bankalarının itibar ve değer kaybına yol açtığı hususunda Kurumumuza iletilen yoğun şikayetler kapsamında adı geçen kurum hakkında inceleme başlatılmış olup gerekli idari ve hukuki süreçler yürütülecektir."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum