Reklamı Geç
Musul operasyonuna 2 Binden fazla Türk askerinin eğittiği Sunni...

Musul operasyonuna 2 Binden fazla Türk askerinin eğittiği Sunni katıldı

17 Ekim sabahı Dünya'nın gözünün bir anda çevrildiği Musul operasyonu başlarken, Eski Musul Valisi ve Ninova Muhafızları Komutanı olan Nuceyfi açıklamasında, Türk askerleri tarafından eğitilen Sünni güçlerinin Musul operasyonunda yer alıyor dedi.

17 Ekim 2016 - 08:38

Dünya bir anda nefesini tuttu, Musul operasyonu konuşmaya başladı. 

Gündem Musul'a düzenlenen DAEŞ unsurlarının temizliğine ilişkin Musul Operasyonu. Konuya ilişkin başlatılan operasyonla alakalı bilgiler gelmeye devam ederken, 2 bin Sünni Musul operasyonuna katıldığına ilişkin açıklama Eski Musul Valisi ve Ninova Muhafızları Komutanı Esil Nuceyfi tarafından yapıldı.

Sabaha karşı Irak devlet başkanı tarafından Dünya'ya duyurulan ve sta-rt verilen Musul operasyonunda son durum...

Türkiye Askeri Birlikleri tarafından özel eğitimden geçirilen yaklaşık 2 binden fazla Sunni savaşçı Musul'da başlayan harekata tam techizatlı olarak katılıyor. Nuceyfi Sunni savaşçılara ilişkin açıklamasında, Ninova Muhafızlarının Peşmerge ile hareket ettiğini ifade etti.

Musul'un 40 kilometre doğusunda bulunan Hazır Cephesi'ndeki Zerdek Dağı'nda çok sayıda ABD askeri konuşlandı. ABD topçu birlikleri, Musul Ovası'nı ağır toplarla vuruyor. İnsansız hava uçakları da Musul Ovası semalarını gözetliyor.

Hazır Cephesi'nde Erbil-Musul anayolu üzerindeki Peşmergelerin DEAŞ kontrolündeki köylere yönelik ilerleyişini hızla devam ettirdiği kaydedilirken, Bu arada Musul'un güneyindeki Geyyara Cephesi'nde açıklama yapan Irak ordusunda görevli Albay Latif Haşim, Irak ordusunun Geyyara'nın kuzeyi ve Güver Cephesi'nden Musul'a doğru ilerlediklerine yönelik son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor.

Kaynak: Yeni Şafak / AA

17 Ekim tarihli yerel ve ulusal tüm gazeteler için buraya bakabilirsiniz

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..