Nefesler tutuldu, gözler Merkez Bankası faiz kararına çevrildi! TCMB Kararı Konut fiyatlarını düşürür mü, Alım için bir fırsat mı?

Piyasalarda sabırlı bekleyiş Merkez Bankası'nın bugün açıklayacağı faiz kararını açıklamasıyla yerini sakinliğe mi bırakacak, piyasalar dalgalanacak mı? Tüm gözler Merkez'in faiz kararına çevrildi.

Nefesler tutuldu, gözler Merkez Bankası faiz kararına çevrildi! TCMB Kararı Konut fiyatlarını düşürür mü, Alım için bir fırsat mı?
Editör: Hakan A.
19 Kasım 2020 - 08:55 - Güncelleme: 19 Kasım 2020 - 08:57
Piyasalarda sakin bekleyiş devame diyor. Merkez Bankası yeni başkanı Naci Ağbal, Para Politikası Kurulu toplantısını bugün gerçekleştirerek faiz kararını duyuracak. Piyasalarda sabırlıbekleyiş sürüyor. Uzman ekonomistler ise faiz artırım kararı bekliyor. 

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 19 Kasım 2020 - İstanbul


Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) PPK toplantısı bugün yapılacak. Merkez Bankası'nın faiz artırımı yapması piyasalarda beklenti haline gelmiş durumda. Yeni Başkan Naci Ağbal'ın ise hangi kararları alarak piyasaları rahatlatacağı merakla bekleniyor. Eski Başkan ise piyasaların beklentisini boş çıkartmış sürpriz kararla faizleri sabit tutmuştu. Yeni başkanın gelmesiyle başlayan olumlu hava devame decek mi meraklı bekleyiş sürüyor.

Kısıtlamalar ve Merkez Bankası Kararı Konut fiyatlarını düşürür mü? Alım için bir fırsat mı?

Yeni kısıtlama kararları belki bir karantina süreci ile konut fiyatları nasıl etkilenir? Alım için bir fırsat oluşturur mu? Yarın ki Merkez Bankası Faiz kararının kredi faizlerine etkisi nasıl olur? Gayrimenkul sektörünün uzman ismi, EmlakPencerem.com Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, piyasaları değerlendirdi. FAİZ ARTIRIMI KREDİ FAİZLERİNİ YÜKSELTİR

Piyasalarda çıkacak faiz artırım kararı ile bankaların konut kredileri başta olmak üzere, pek çok kalemde yüksek faizlerin artışına işaret. Ev alacaklar, aracını yenileyecekler için bankalar bugün çıkacak karar doğrultusunda faiz artışına gidebilir. 

DOLAR ve EURO NE DURUMDA?

Haftanın son günü yaklaşırken, hafta boyunca hareketli olan döviz cephesinde Merkez Bankası faiz kararı öncesi rakamlar merak ediliyor. Piyasada bu sabah itibarıyla 1 Dolar 7.718 TL seviyesinde. Euro ise 9.153 TL seviyelerinde güne başlamış durumda. Gün içerisinde piyasaların faiz kararı ile birlikte nasıl bir yöne evrileceği merak konusu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum