Nihai noktaya gelindi! Türkiye Emlak Katılım Bankası açılışı için geri sayım

Bakan Kurum'dan son dakika Emlak Bank açıklaması! Milyonları yakından ilgilendiren, emlak ve inşaat sektörüne büyük destek sağlayacak Emlak Bank olarak bilinen yeni adıyla Türkiye Emlak Katılım Bankası açılışı için geri sayım sürüyor.

Nihai noktaya gelindi! Türkiye Emlak Katılım Bankası açılışı için geri sayım
Editor: Hakan A.
19 Ocak 2019 - 13:08 - Güncelleme: 19 Ocak 2019 - 14:51

Bakan Murat Kurum'dan flaş Emlak Bank açıklaması geldi. Türkiye'de geçmişi ile bilinen Emlak Bank yeni adı ve donanımları ile açılmaya hazırlanıyor. Türkiye Emlak Katılım Bankası adıyla ülkeye hizmet verecek olan kamu bankasının nihai noktaya geldiği kaydedildi.

Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum, Çevre ve Şehirciliğin Gelceği toplantısı kapsamında önemli açıklamalarda bulunurken, Emlşak bank ile alakalı gelişmeleri de paylaştı. Bakan Kurum yakın zamanda Türkiye Emlak Katılım Bankasının faaliyete geçeceğini duyurdu.

Bakan Kurum açıklamasında, "Türkiye Emlak Katılım Bankasının 93 yıllık mirası ve tarihi var. Bankanın tekrar faaliyete başlaması için yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Bankanın temel stratejilerini, müşteriye ulaşacağı kanalları ve sunacağı hizmet gruplarını belirledik. Nihai noktaya geldik. Türkiye Emlak Katılım Bankasını çok yakın zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifiyle hizmete açmayı planlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Emlak Bank ile alakalı diğer önemli haberlerden bazıları;

- Emlak Konut GYO, Emlak Planlama A.Ş'yi satın aldı

- Emlak Bank çok daha güçlü geliyor