Nihat Özdemir kimdir?

Nihat Özdemir kimdir?

Türkiye'nin önemli iş adamlarından Limak Holding'in patronu ünlü iş adamı Nihat Özdemir kimdir, nereli, kaç yaşında, biyografisi.

Nihat Özdemir kimdir?
Editor: Hakan A.
09 Şubat 2018 - 16:37

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin Yeni Başkanı olarak göreve başlayan ünlü iş adamı Nihat Özdemir kimdir, nerelidir, eğitimi ve biyografisi emlakpencerem.com da.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 9 Şubat 2018 - İstanbul

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği 60. Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Limak Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, biyografisi.

Nihat Özdemir kimdir? (Diyarbakır, 1950)

1976 yılında Sezai Bacaksız ile birlikte Limak İnşaat’ı kurarak Limak Şirketler Grubu’nun temelini atan Nihat Özdemir, halen Limak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. Limak, sürekli ve dengeli büyüyerek inşaat, turizm, çimento, enerji, altyapı, havalimanları ve liman işletmeciliği alanlarında öncü bir grup haline gelmiştir. Yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği yatırımlar ve başarıyla tamamladığı projelerle değer yaratmayı sürdüren Grup, bugün 50 binden fazla kişiye istihdam sağlamaktadır.

Özdemir, aynı zamanda Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB)ileElektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği’nin (ELDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Ankara Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Nihat Özdemir,Türk Sanayicive İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye Asfalt Müteahhitleri Derneği (ASMUD), Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES), Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) üyesidir. Siirt Ticaretve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanvekilliği görevlerini de yürütmektedir.

1971 yılında Ankara Devlet Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Özdemir, 1975 yılında Ege Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Endüstri Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum