Nisan'da Konut kira artışı yapacaklar dikkat! Oranlar belli oluyor...

Konut kira artış oranı hesaplamasında kullanılan veriler TÜİK enflasyon rakamları ile belli oluyor. Nisan ayı kira artış oranı hesaplaması, 12 ay boyunca kiralara yapılacak zam oranı açıklanıyor.

Nisan'da Konut kira artışı yapacaklar dikkat! Oranlar belli oluyor...
Editör: Hakan A.
03 Nisan 2019 - 07:33 - Güncelleme: 03 Nisan 2019 - 11:24

Kiralara artış için Nisan ayıda açıklanacak olan veriler TÜİK tarafından açıklanıyor. Türkiye genelinde  kira artışı yapacak olan milyonlarca kiracı ve ev sahişbi için Nisan ayında uygulanacak olan kira artış oranı hesaplaması bugün belli olacak. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 3 Nisan 2019 - İstanbul


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Nisan ayında uygulanacak kira artışlarına ilişkin verileri bugün saat 10:00'da açıklayacak. Milyonlarca ev sahibi ve kiracı için Nisan ayında yapılacak kira zam oranları belli oluyor.

Her ayın üçüncü iş gününde TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamları bugün açıklanıyor. Nisan ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte, konut kira artış oranı hesaplaması da belirlenmiş oluyor. Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) ile birlikte 2019 Nisan ayında konut kiralarına on iki ay boyunca geçerli olacak kira zammı oranları belirlenmiş oluyor. Nisan ayı kira artış oranını öğrenmek için tıklayınız

Kira artış oranı hesaplaması her ay açıklanan TÜFE verilerinin on iki aylık ortalaması alınarak yapılıyor. Mart ayına ilişkin TÜFE verilerinin bugün (3 Nisan Çarşamba) açıklanmasıyla birlikte ev sahibi ve kiracılar bu oranı konut kira artışında uygulayabilecekler. TÜİK ilgili verileri saat 10:00'da açıklayacak. 

Kira artış oranı Nisan ayına ilişkin verileri saat 10:00'da emlakpencerem.com ana sayfasında yayımlanacak haberden öğrenebileceksiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum