Nişantaşı Hastanesi’yle, sağlık sektörüne devam

Ortadoğu Grup, yaklaşık 200 milyon lira yatırım değerine sahip Nişantaşı Hastanesi’yle, sağlık sektöründeki faaliyetlerini sürdürecek.

Nişantaşı Hastanesi’yle, sağlık sektörüne devam

Ortadoğu Grup, yaklaşık 200 milyon lira yatırım değerine sahip Nişantaşı Hastanesi’yle, sağlık sektöründeki faaliyetlerini sürdürecek.

Nişantaşı Hastanesi’yle, sağlık sektörüne devam
28 Eylül 2017 - 07:50

Ortadoğu Grup, 2007 yılında Memorial Hastanesi’ndeki hisselerini ortaklarına devrederek ayrıldığı sağlık sektörüne, Nişantaşı Hastanesi’ni hizmete açarak devam etme kararı aldı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 28 Eylül  2017 - İstanbul

Nişantaşı Hastanesi ve Ortadoğu Grup’un sağlık sektöründeki hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gür: “Nişantaşı’nın, geçmişteki ünlü sağlık merkezlerinden Dr. Pakize Tarzi Doğum Evi ve Tahlil Laboratuvarı’nın yerinde 2012 yılında hayata geçirdiğimiz Nişantaşı Hastanesi’ni, bölgenin en yeni hastanesi olması ve lokasyonu sebebiyle kiralamak isteyen pek çok sağlık grubu olmuş, biz de 2017’ye kadar kiraya vermeyi tercih etmiştik. Ancak bu ay itibariyle Ortadoğu Grup olarak sağlık sektörüne geri dönme kararı aldık. 200 milyon lirayı bulan yatırım değeriyle tam donanımlı olarak inşa ettiğimiz Nişantaşı Hastanesi’yle sağlık sektöründe daha önce yakaladığımız başarıyı tekrarlamak ve sektörde birçok ilke yine imza atmak istiyoruz. Bunlardan birincisi de çok ses getireceğine inandığımız, yakında ayrıntılarını paylaşacağımız obezite enstitüsü projesi. Projemizle, obeziteyi yaşam boyu kontrol altında tutan yeni yaklaşımlarla hizmet vermeye başladık. 5 bin metrekarelik kapalı alanda 27 yatak kapasitesi ve tüm branşlarda alanının önde gelen hekimleriyle hasta kabulüne başladığımız Nişantaşı Hastanesi, bebek dostu hastane unvanı da taşıyor. Hastanemizde, ileri teknoloji ile donatılmış 10 kuvözli yeni doğan yoğun bakım, 2 yataklı erişkin yoğun bakım, 3 ameliyathane, doğumhane, radyoloji, laboratuvar ve eczane üniteleriyle çok önem verdiğimiz JCI akreditasyon standartlarını gözeterek hizmet veriyoruz. Orta ve uzun vadede ise sağlık sektörüne yapacağımız yeni yatırımlarla şubeleşmek istiyoruz.’’dedi. Türkiye’nin sadece tatil turizminde değil, sağlık turizminde de çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyleyen Gür,‘‘Bu potansiyeli değerlendirebilmek ve ülkemizin tanıtımını daha iyi yapabilmek için, sağlık alanında farklı hizmetler ve projeler geliştiriyoruz. Eşsiz bir doğaya sahip Alanya’daki otelimiz Wome Deluxe ile Nişantaşı Hastanesi’ni wellness konseptinde bütünleştirmeyi ve bu konseptle yurt dışından yoğun bir talep almayı hedefliyoruz’’ diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum