Noter kurası ile Sağlık Bakanlığı 2020 personel alımı yapacak!

Cumhurbaşkanlığı yönetmeliği kapsamında yeni dönemde Sağlık Bakanlığı Personel alımları Noter huzurunda yapılacak kura ile yapılacak.

Noter kurası ile Sağlık Bakanlığı 2020 personel alımı yapacak!
Editör: Hakan A.
20 Mart 2020 - 08:05
2020 yılı personel alımı kapsamında Sağlık Bakanlığı için işe alımlarda yöbtem değiştirildi. Koronavirüs salgını sonrasında Sağlık Bakanlığı için personel alımları kapsamında önemli bir karar alındı. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 20 Mart 2020 - İstanbul


Sağlık Bakanlığı tarafındna istihdam edilmek üzere personel alımlarında yeni uygulama resmen yürürlüğe girdi.  Sağlık Bakanlığı'nda bu yıl içerisinde çeşitli hizmetler için alınacak işçilerin sınava tabi tutulmaksızın kura ile belirlenmesinin önünü açan yeni yönetmelik yayımlandı.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, 2020 yılı içinde Sağlık Bakanlığında istihdam edilmek üzere temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri ile bakım ve onarım hizmetleri için alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurasıyla belirlenebilecek. 

Bu durumda, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan kurayla seçilecek.

Sağlık Bakanlığı'nda yapılacak değerlendirme neticesinde, asıl adaylardan gerekli şartları taşımayanların yerine sırası ile aranan şartları haiz yedek adaylar işe alınacak. Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren noter kurası ile işe alım kararının ayrıntılarını buradan inceleyebilirsiniz.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum