Nusret, Kadir Gecesi Kulliye açtı

Ünlü etçi Nusret, Memleketi için inşaa ettirdiği Kulliye'nin açılışını Kadir Geçesi gerçekleştirdi.

Nusret, Kadir Gecesi Kulliye açtı
Editor: Hakan A.
11 Haziran 2018 - 12:54 - Güncelleme: 11 Haziran 2018 - 12:58
Reklam

Türkiye'nin Dünyaca ünlü ismi Nusret, memleketi Erzurum Şenkaya'ya ilçesine bağlı Paşalı köyüne külliye inşaa ettirdi. Son derece modern ve özel mimarisi ile özen gösterilen bir Kulliye İnşaa ettirdi. Tüm bütçeyi kendisinin karşıladığı Kulliye inşaatı tamamlanırken, Kadir Gecesinde hizmete açıldı. Açılışa ünlü isim Nusret hazır bulunurken, dualarla camii hizmete girdi.

Nusret açılışını sosyal medya hesaplarından paylaşırken, "Bu mübarek günde doğduğum topraklarda yaşadığım tarifsiz mutluluk , Allah hayrımızı kabul etsin. Fatma Faik ğökce külliyesi" paylaşımında bulundu.

Dünya genelinde şöhrete kavuşan ünlü restoran zinciri patronu Nusret, zincir halkasına yeni halkalar eklemeye devam ederken, diğer taraftan hayır işlerinde önemli yatırımlar yapıyor. Ünlü etçi Nusret, doğup büyüdüğü köye Anne ve Babasının adını verdiği bir Kulliye inşaa ettirdi. Nusret Gökçe, doğum yeri olan Erzurum'un Şenkaya ilçesine bağlı Paşalı köyünde külliye yaptırdı. 4 bin metrekare üzerine kurulan ve maliyeti 4.5 milyon TL'yi bulan külliyenin açılışına Nusret de katıldı. Külliyeye ‘Fatma Faik Gökçe’ ismini vererek anne ve babasının adını yaşatmayı amaçlayan Nusret, doğduğu köyde özledmini yaylada dolaşarak, akraba ziyaretleriyle giderdi.

nusret erzurum külliye açılışı 10 haziran 2018

Açılışa dair sosyla medya hesabından yaptığı paylaşımında Nusret Gökçe, “Bugün çok mutlu bir günümdeyim. Köyüme, görmüş olduğunuz bu eseri kazandırmanın sevincini yaşıyorum. Buraya anne ve babamın ismini vererek uzun yıllar onların adını yaşatmak istiyorum. İnşallah içini doldurursunuz. Dualarınızla birlikte daha güzel projelerle Erzurum’a yatırım yapmaya devam etmek istiyorum“ ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum