O sorunun cevabı: Şimdi ev alan yüzde 35 kazanır

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Ömer Faruk Çelik Vatandaş soruyor ev alınır mı? Uzmanlar ve KONUTDER Başkanı Şimdi ev alan % 35 kazanır diyor nasıl mı? Ayrıntılarıyla emakpencerem.com da.

O sorunun cevabı: Şimdi ev alan yüzde 35 kazanır
Editör: Hakan A.
09 Aralık 2016 - 07:21 - Güncelleme: 09 Aralık 2016 - 07:28

Türkiye ekonomisinde en önemli sektörlerden biri olan İnşaat sektöründe konut üreticileri birbirinden cazip kampanyalar düzenleyerek ekonomiye destek vermeye devam ediyor. Herkesin kafasında aynı soru var bu dönemde ev alınır mı?  Uzmanlar ve Konutder net konuşuyor. Ev almanın tam zamanı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 9 Aralık 2016 - İstanbul

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Ömer Faruk Çelik ev almak isteyenlere mesajını verdi! Bu dönemde konut alanlar kazançlı öçıkar...

Ülkede darbeler yapılıyor konut satılıyor, dolar yükseliyor ev satılıyor, ekonomik darbe yapılıyor ev satılıyor.... Yapılmak istenen her türlü oyun Türk halkı tarafından karşılık görüyor, yaşam devam ediyor, konut satışları 2016'da 1 milyonu aşıyor... KONUTDER Başkanı Çelik vatandaşın beklediği haberi verdi, Dolardan yüzde 20 kazanan vatandaş yatırımını gayrimenkule yapabilir derken, “Dolardan yüzde 20 kazanç cepte. Bir de kur artışı kaynaklı maliyet artışı var. 2017’de evler bugün ki fiyatlardan daha pahalı olacak. Hem yapılacak zam hem de konutun değer artışı söz konusu olacak. Bu da yüzde 15’lik bir fiyat farkı demek. Bu da gösteriyor ki şimdi ev alan yüzde 35 kazanç sağlayacak. Dövizi olan için altın bir fırsat var” diye konuştu.

Koşullar oldukça uygun, Bankalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ısrarlarıyla 1'in altına çekmeye başlaması sonrasında düşen kredi faiz oranlarıyla geçtiğimiz aylarda kredili konut satışlarında rekorlar gelmiş, vatandaş konut alımlarında kredi kullanımını yükseltmişti. Şimdi ise dolar ile yapılmak istenen ekonomik kriz planları tutmadı ve vatandaş dolarını satıyor. Yne Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müdahalesiyle vatandaş ekonomisine sahip çıkarak örnek bir davranışla elindeki dövizi bozdurarak yatırım için yeni argümanlara bakıyor. İşte konut yatırımı, yeni bir ev isteyen vatandaş konut almakta acele edebilir. 

Konut sektöründe yüzlerce proje, yüzlerce kampanya bulunuyor. Bir çok konut projesinde 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan özel kampğanyalar Aralık ayı sonunda sona erecek. Vatandaş elini çabuk tutarsa, dövizden kazandığını ev alırken de kazanacak. Zira 2017'de bu fiyatlara ev bulmak zor olacak.

İşte Bazı Konut kampanyaları...

- Başkent Emlak Konutlarında kampanyalı konut satışı 

Ankaralı bu projei konuşuyor, ev sahibi olmak isteyenler, "Başkent Emlak Konutları" projesi hakkında bilgi almaya çalışıyor! Proje şimdiden yok satacak gibi.... Adeta ekonomik bir ders veren Emlak Konut GYO, son 20 gün gibi bir zaman diliminde piyasa sürülen iş hacminin toplam tutarının 6 Milyar TL olduğu ifade edildi. Açıklama Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum tarafından yapıldı.  Proje üretiminde son 15 gün içerisinde sektöre 6 milyar lira tutarında konut satışa süren Emlak konut GYO, Ankara’da Çankaya ilçesinde oldukça değerli bir arazi üzerine 4. projesi olan ‘Başkent Emlak Konutları’nı tanıttı. Çankaya Mühye’de hayata geçirilecek dev proje kapsamında, toplamda 1.504 bağımsız birim olarak alıcısına sunuldu.

- Colorist Şile projesinde özel indirim

Şile konut projelerinden, CFR Yapı imzasıyla hayata geçirilen Colorist Şile projesinde avantajlı fiyatlarla konut satışlarında sona geliniyor. Satışa çıktığı ilk günden bu yana büyük ilgi gören Colorist Şile'de son 20 daire alıcısını bekliyor. Satışlarını tamamlamak üzere olan Colorist Şile'de ayrıca, son 20 daireye özel yüzde 10 indirim fırsatı

- Büyükyalı İstanbul projesinde kampanya sürüyor

Emlak Konut kampanyası, yıl sonuna kadar devam edecek. Kampanya kapsamında yatırımcılara; banka kredisi ve kefile ihtiyaç duyulmadan, %10 peşinat, aylık 0,70 faiz ve 120 ay taksitle ya da %10 peşinat, 0,42 faiz ve 60 ay taksitle kârlı bir yatırım yapma fırsatı sunuluyor.

- Polat Holding imzalı, Piyalepaşa İstanbul projesinde %0 faiz ayrıcalığıyla ev sahibi olma fırsatı.

Beyoğlu’nun kalbinde hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul, Aralık ayı boyunca herhangi bir kredi masrafı ödemeden, 60 aya kadar yüzde 0 faiz ve yüzde 20 peşin ile ev sahibi olma fırsatı sunuyor.

- Ege Yapı TL ile satışlarını yapacak

Ege Yapı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türk Lirasına sahip çıkın, satışlarınızı TL üzerinden yapın demesi sonrasında, satışlarını ve kiralamalarını TL cinsinden yapacağını açıkladı. Bunlara ek olarak, faiz oranları ile ilgili de üzerimize düşeni yaparak 120 ay vade için %0,70 oranı koruyor ve 60 ay %0 faiz kampanyamızı da devam ettiriyoruz.

- 3. İstanbul projesinde evler kapış kapış

Başakşehir Belediyesi tarafından ASAF iş ortaklığınca inşa edilecek olan ismiyle konut satışlarında yeni bir rekora imza atan 3. İstanbul projesinde lansman dahi yapılmadan ilk etap evleri kapış kapış satılırken, yeni etap evleri ise yoğun taleple karşılaştı.

- DKY İnşaat döviz bozduran Ev kazanacak!

DKY İnşaat Genel Müdürü Tevfik Türel, hükümetin dolar bozdurma kampanyasına yüzde 2.5 indirimle katıldıklarını belirterek, dövizini bozduranların 3 defa kazançlı çıkacağını söyledi. Türel, “Elinde dövizi olan bozdurduğunda öncelikle ülke ekonomisine katkı sağlayacak. Kur farkından kazanacak, bu parasıyla konut aldığında bir kez daha kazançlı çıkacak. Çünkü bu fiyatlardan bir daha konut alma şansı olmayacak” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum