O ülke tedbirde sınır tanımıyor! Koronavirüsü kasıtlı yayanlara ömür boyu hapis cezası...

Dünya koronavirüs ile mücadelesinde sertleşmeye başladı. En sert kararlardan biri ise kıta ülkesi Avustralya’dan geldi.

O ülke tedbirde sınır tanımıyor! Koronavirüsü kasıtlı yayanlara ömür boyu hapis cezası...
Editör: Hakan A.
08 Nisan 2020 - 15:05

Küresel çapta pandemi ile mücadele artarak devame derken, ülkeler salgının yayılmasını engellemek adına çarpıcı tedbirler almaya başladı. Bu ülkelerden biri de Avustralya oldu. Ülkede alınan son kararlar Dünya genelinde ses getirdi.

Koronavirüs salgınının önüne geçmek isteyen ülkeler kendi radikal kararlarını almaya başladı. Ülkeler sert kararlar altına imza atarken, koronavirüs mücadelesini amansızca sürdürmekte kararlı oldukları açıkça belli oluyor.

Koronavirüs ile mücadele eden ülkeler arasında yer alan Avustralya’da salgına karşı önlemler giderek sıkılaştırılıyor. Ülkede alınan son kararlar ile ömür boyu hapis cezası resmen devreye girdi.

Avustralya Federal Sağlık Bakanı Greg Hunt, COVID-19'u kasten yaymaya çalışanların, bir sağlık çalışanının ölümüne yol açmaları halinde ömür boyu hapis cezasına çarptırılabileceği uyarısında bulundu.

Ülkede son dönemde sağlık çalışanlarına yönelik saldırılarda artış olduğuna dikkati çeken Hunt, 'Adalet Bakanlığından görüş aldım, COVID-19'un kasıtlı olarak yayılması, her eyalet ve bölgede geçerli olan genel ceza kanunları uyarınca suçtur. Bu suçlardan en ciddi olanı, eğer bir kişi kasıtlı olarak sağlık çalışanına virüsü bulaştırıp ölümüne yol açacak bir adım atarsa en yüksek ceza olan ömür boyu hapis cezasına çarptırılabilir.' ifadelerini kullandı.

Buna göre; 
  • Karantina kurallarına uymayanlara elektronik kelepçe takılacak
  • Koronavirüsü kasıtlı yayanlara ömür boyu hapis cezası verilecek

YORUMLAR

  • 0 Yorum