Obama ve ailesi bu lüks saraya yerleşecek

Obama ve ailesi bu lüks saraya yerleşecek

ABD Başkanlığı sona erecek Barack Obama ve Ailesi aylık 22 bin dolar olan işte bu lüks saraya yerleşecek

13 Kasım 2016 - 10:07

Özel yaşamları, lüks hayatları sıkça gündeme gelen ABD Başkanları başkanlık süreçlerini geçirdikleri Beyaz Saray'dan ayrılınca yeni yaşamları da oldukça ihtişamlı ve aynı lüks içerisinde devam ediyor.

Yeni ABD Başkanı seçilen Trump, ailesiyle birlikte Beyaz Saray ve Oval Ofis için hazırlıklarını yapmaya devam ederken, eski ev sahibi Obama ve ailesi ise nerede yaşayacak oldukça büyük merak konusu olmuştu. Barack Obama ve ailesi işte bu lüks malikaneye yerleşmeye başlayacak.

Halen görevi başında olan ve Ocak ayına kadar görevine devam edecek ancak artık eski ABD Başkanı olarak anılmaya başlanan Barack Obama ve ailesi ocak ayında aylık 22 bin dolara kiraladığı lüks malikaneye taşınmak için çalışmalarına başladıkları gelen haberler arasında. Yeni malikanenin görüntüleri ise medyaya çoktan düştü bile. 800 metre karelik dokuz odalı ev, Beyaz Saray oldukça yakın bir konumda.

2017 Ocak ayında Amerikan başkanlık koltuğunu ünlü emlak milyarderi olan Donald Trump'a devredecek olan Obama yeni hayatına kiraladığı malikanede devam edecek. Barack Obama ve ailesinin 8 yıl süren Beyaz Saray yaşantısı bir anda sona erecek ve yeni hayatlarında tabii ki birçok şey değişecek. Aile Beyaz Saray'ı ocak ayında terk edecek. Ancak Obama, bir süre daha ülkenin en siyasi şehrinin havasına olamayı sürdürecek. Obama 2001 doğumlu küçük kızı Sasha'nın lise eğitimi bitene kadar Washington DC'de kalacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..