Ömer Döngeloğlu koronavirüs nedeniyle vefat etti

Türkiye'nin önemli ilahiyatçıları arasında yer alan sevilen isimlerinden Ömer Döngeloğlu, koronavirüse yenik düştü.

Editör: Hakan A.
03 Mayıs 2020 - 13:58 - Güncelleme: 03 Mayıs 2020 - 13:59
Koronavirüse yenilen yaşamlarını yitirenler arasında sevilen isimlerden biri olan Ömer Döngeloğlu'da bulunuyor. Türkiye'nin ekranlardan görmeye alıştığı ünlü ilahiyatçısı Ömer Döngeloğlu, koronavirüs ile mücadelesinde yenik düştü. 

Kanal 7 ekranlarında yıllardır her Ramazan ayında görmeye alıştığımız sevilen isimlerden biri olan Ömer Döngeloğlu hoca, koronavirüse yenik düşerek 52 yaşında vefat etti. Ekranların sevilen ve aranan yüzü olan Ömer Döngeloğlu, özellikle Ramazan aylarının en çok izlenen isimlerindne biri oldu.

Yıllardır her Ramazan ayında ekranlarda görmeye alıştığımız Ömer Döngeloğlu, yakalandığı Koronavirüs nedeniyle yaşamını yine hep Ramazan ayında duymaya alıştığımız bu ayda vefat etmiş oldu.

Ömer Döngeloğlu kimdir?

1968 doğumlu olan, Tokat Zile'de hayata gözlerini açan Döngeloğlu, İlkokulu Zile Altunyurt İlkokulu'nda, orta eğitimini Zile İmam Hatip Lisesi'nde okudu. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne giderek buradan mezun olan Döngeloğlu, Orta derecede Arapça ve İngilizce biliyor.

Ömer Döngeloğlu, 1986–1996 yılları arasında memleketi Tokat'ta İmam-Hatiplik yaptı. Kamuda uzun yıllar çeşitli idari görevlerde çalıştı. İslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine yıllarca araştırma, inceleme, okuma ve gezilerde bulundu.

3 MAYIS 2020 PAZAR GÜNÜ VEFAT EDEN ÖMER DÖNGELOĞLU ESERLERİ

Peygamberin İzinde
Allah’a Adanmış hayatlar
Yeryüzünün yıldızları
Sözün Miracı; DUA
Allah Resulünü görenler
Peygamberimizin Dostları
Mus’ab bin Umeyr

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum