Reklamı Geç
Ömer Faruk Kavurmacı için tutuklama kararı çıktı

Ömer Faruk Kavurmacı için tutuklama kararı çıktı

FETÖ'nün iş adamarı yapılanması kapsamında TUSKON iddianamesini mahkeme kabul ederken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı iş adamı Ömer Faruk Kavurmacı için son dakika tutuklama kararı çıktı.

16 Haziran 2017 - 18:04

FETÖ soruşturmaları kapsamında örgütün iş dünyası ayağını oluşturan TUSKON iddianamesi mahkeme heyetince kabul edildi. İddianamedeki sanıkların durumları tek tek incelendi. Mahkeme heyeti Ömer Faruk Kavurmacı'nın dosyasını da inceledi. Yapılan inceleme sonucunda hakkında karar verildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 16 Haziran 2017 - İstanbul

Son haftalarda sıkça tartışmalara konu olan İş adamı Ömer Faruk Kavurmacı hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Özel bir sağlık kuruluşundan aldığı sağlık raporu ile tutuklu olduğu cezaevinden tahliye edilen Ömer Faruk Kavurmacı hakkında tutuklama kararı verild. BU kapsamda tahliye edilen Kavurmacı'nın bulunduğu yerde yakalanarak tutuklanması yönünde karar mahkemeden çıktı. Kavurmacı'nın yargılanmasına tutuklu olarak devam edileceği kaydedildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı, Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı, Pierre Cardin, Cacharel ve US Polo Assn. gibi önemli markaların temsilcisi olarak iş hayatında devam eden firmaların sahibi konumunda Ömer Faruk Kavurmacı, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında örgütün finans ayağı olan TUSKON operasyonu kapsamında tutuklanarak yargılandığı esnada özel bir sağlık kuruluşundan aldığı raporla tahliye edilmesiyle kamuoyunda  büyük tepkilere neden oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..