Ömer Fatih Sayan kimdir? Tüm hayatı ve biyografisi...

Dr. Ömer Fatih Sayan kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Türkiye'nin dev telekom şirketinde yaşananlar, yeni atamalar merak ediliyor. İşte yeni Türk Telekom YKB Ömer Fatih Sayan'ın tüm hayatı ve biyografisini okuyabilirsiniz.

Ömer Fatih Sayan kimdir? Tüm hayatı ve biyografisi...
Editor: Hakan A.
23 Aralık 2018 - 09:45 - Güncelleme: 23 Aralık 2018 - 17:19

Türkiye'nin en büyük 500 listesinde ilk 5 içinde yer alan Türk Telekom'da tüm taşlar yerinden oynarken, yaşanan son gelişmelerle birlikte şirketin üst düzey yönetiminde zorunlu atamalar yapıldı. Türk Telekom Yönetm Kurulu Başkanı olarak atanan isim ise Dr. Ömer Fatih Sayan olarak açıklandı. Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan kimdir, kaç yaşında, nereli, tüm hayatı ve biyografisi emlakpencerem.com da.

Emlak Pencerem / Kimdir, nedir?  - 23 Aralık 2018 - İstanbul


Ülkenin en büyük şirketlerinden biri olan Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atanan Ömer Fath Sayan ismi merak ediliyor? Kim olduğu, hangi işlerde çalıştığı ve hayatına ilişkin ayrıntılar EmlakPencerem.com da.

Dr. Ömer Fatih Sayan kimdir, kaç doğumlu, nereede doğdu, hangi okullarda okudu? Yeni haftaya girerken, yılın son günlerinde 2019'a girmeden yapılan büyük değişiklikle Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan'ın tüm hayatına ilişki detaylar ile biyografisini hemen şimdi buradan okuyabilirsiniz...

 Dr. Ömer Fatih Sayan kimdir?


Evli ve iki çocuk babası olan Dr. Ömer Faruk Sayan 1977 yılında İstanbul'da doğdu. 95'de iş hayatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde ilk adımlarını attı.

Türkiye, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sektörle ilgili özel şirketlerde çip üretimi, cep telefonu dizaynı ve AR-GE alanlarında çalıştı. İngilizce başta olmak üzere Almanca ve Fransızca dillerini bilen Dr. Sayan en büyük görevi ise Bakanlı seviyesinde olmuş.

Silikon Vadisi İnsiyatifinde görev alarak girişimcilik konusunda çalışmalarda bulunan Sayan, Türkiye ve Almanya’da çeşitli üniversitelerde Bilişim Hukuku ve Bilişimde Yeni Trendler konularında dersler verdi. EESTEC Avrupa Birliği Elektrik Mühendisleri Öğrencileri İstanbul–Türkiye yerel komitesini kurdu. IEEE üyesi ve EMO Ankara Şubesi üyesidir. Osnabrück Almanya Türk – Alman Dostluk Heyeti ve Türkische Gesprachskreis Başkanlığı yaptı. Mimar Sinan Derneği Başkan Yardımcılığı ve Denetim Kurulu üyeliği yaptı. WSIS Dünya Bilgi Toplumu Konferansları Türkiye Heyet Başkanı olarak görevler aldı. Avrupa Birliği Elektronik Düzenleyici Kurumlar Teşkilatı BEREC Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Yapay Zeka Türkiye Konferansı Yürütücüsü olarak görev alan Dr. Sayan, diğer taraftan USOM Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi Başkanı ve 5G Türkiye Forum Başkanlığı görevlerini de yürütmektedir.

Ömer Fatih Sayan’ın, araştırma konularıyla ilgili çeşitli konferanslar ve bilimsel dergilerde yayımlanmış çok sayıda makaleleri bulunuyor. 

2007-2014 tarihleri arasında Başbakanlık Müşavirliği ve Başbakan Başmüşavirliği görevinde bulundu.

Ocak 2014'te Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na kurul üyesi olarak atandı. Ağustos 2015 tarihinden Temmuz 2018’e kadar Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu başkanı olarak görev yaptı.

Dr. Sayan, Temmuz 2018 itibari ile başladığı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Dr. Ömer Faruk Sayan resmi web sitesi omerfatihsayan.com ozgecmis üzerinde verilen bilgiler ise şöyle;

Görevi

Dr. Sayan, Temmuz 2018 itibari ile başladığı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Dr. Sayan hangi eğitimleri gördü, nerelerde okudu?

Sırasıyla, İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektronik Mühendisliği; Bahçeşehir Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Hukuk Bölümü ve Oxford Üniversitesi St Antony’s School Diplomasi Eğitimi’ni tamamladı.

Sertifikalar

Ankara Üniversitesi“Avrupa Birliği Uzmanlığı” Temel Eğitimi
Oxford Üniversitesi St. Antony’s College – Oxford, “Diplomasi” Eğitim
Dışişleri Bakanlığı Eğitim Akademisi ”Meslek Memurları Eğitimi”
British Council”İletişim ve Müzakere Teknikleri” Eğitim Programı
ASAM “Ulusal Güvenlik Stratejileri” Sertifika Programı
”Proje Yönetimi” – Osnabrück, Almanya
”Müzakere ve Diyalektik Konuşma Yönetimi”– Osnabrück, Almanya
”Moderasyon ve Konuşma Yönetimi” – Osnabrück, Almanya
”International Conference on Cognitive Modelling” – Bamberg, Almanya
”Interdisciplinary College2003” – Günne, Almanya
”Logic and Creativity” - Integrating Categorial Rules and Experience
”Litografi – Çip Üretimi” - Infineon Richmond, VA – ABD
”Car wash sistemleri – Endüstriyel Tasarım” Lüdenscheid – Almanya

Dr. Ömer Faruk Sayan resmi twitter hesabı biosu: Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı, BTK http://E.Ba şkanı, Hukukçu Elektronik Doktoru, İstanbul-Münih-Oxford Univrsty My tweets=My opinions- Vice Minister - TURKEY

dr. ömer faruk sayan kimdir?

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.