Önce bomba patladı, şimdi de iş makinaları yıktı geçti......

Önce bomba patladı, şimdi de iş makinaları yıktı geçti... Reina yerle bir oldu...

Dünyanın en önemli eğlence mekanlarından biri olarak kabul edilen, 2017 yıl başı gecesi ise terör saldırısı ile sarsılan Reina, Boğaziçi İmar Kanunu kapsamında İBB zabıta ekipleri tarafından yıkıldı...

22 Mayıs 2017 - 12:17

Türkiye ve ünyanın en önemli eğlence merkezi olarak bilinen, turizme büyük katkı sağlayan Reina, yılbaşı gecesi yaşanan kanlı terör saldırısı sonrasında bu kez imar mevzuatına aykırı kısımlarıyla bir kez daha gündemde. Büyükşehir Belediyesi tarafından hakkında yıkım kararı bulunan Reina'nın imara aykırı bölümleri yıkıldı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 22 Mayıs 2017 - İstanbul

İstanbul'un en ünlü eğlence mekanı, dünyaca ünlü gece kulüb Reina için alınan mevzuata aykırı bölümler için yıkım işlemi gerçekleştirildi. Yılbaşı gecesi Özbek asıllı DAEŞ terör örgütü üyesi Masharipov tarafından düzenlenen kalleş terör saldırısında 39 kişi katledilerek yaşama veda etmişti. Ünlü gece kulübü Reina ile alakalı pek çok haber yapılmış ve olay dünya basınında geniş yer bulmuştu.

Türk müşterileri dışında Dünyanın her yerinde eğlenmek için Reina'da eğlenmeyi tercih eden pek çok kişi bulunuyor. Mal sahibi ile olan mahkemelik durumu, yılbaşı geçesi yaşanan terör saldırısı derken şimdi de imar mevzuatına aykırı bölümlerin yıkımı Reina'yı adeta bitirdi.

İBB, Reina'daki yıkımın, imara aykırılıklar nedeni ile gerçekleştiğini duyururken, işletmeci firma ve yetkililer yıkımdan haberdar olmakdıklarını dile getirdi.

Reina yıkımı sonrasında, konuya ilişkin açıklamada bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, "Beşiktaş İlçesi, Ortaköy Mahallesinde bulunan Reina isimli eğlence mekanında mevzuata aykırı kısımlar için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümenince yıkım kararı alınmıştır. Encümen Kararına istinaden, bugün (22.05.2017), yapının mevzuata aykırı kısımlarının yıkım işlemi gerçekleşmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." açıklamasında bulundu.

reina yıkım

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..