Önce Coinbase, sonra Kraken Nasdaq'a kote olacak

Kripto para borsaları ABD'de borsa yolunda ikinci adımı atıyor. İlk olarak Coinbase şimdi ise Kraken kripto para borsaları Nasdaq’a kote olmak için 2022 yılını işaret etti.

Önce Coinbase, sonra Kraken Nasdaq'a kote olacak
Editör: Hakan A.
09 Nisan 2021 - 00:00
Global borsalarda işleri değiştirecek yeni oyuncu kripto para borsaları bir bir NASDAQ'ın yolunu tutmuş durumda. Bir dönem teknoloji şirketleri ile coşan NASDAQ şimdilerde kripto para borsaları ile coşmaya hazırlanıyor. İlk izin Coinbase için çıkmıştı, yeni girişim ise Kraken için. Kraken 2022 yılı için hedeflerinde NASDAQ olduğunu duyurdu.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 9 Nisan 2021 - İstanbul


Dünya genelinde hızla evrim içerisinde olan ve gelişimi,ni sürdüren kripto paralar gibi borsalarıda gelişimini sürdürüyor. Bu kapsamda devletlerin kabullenmesi, işlem yaptırması ve borsa adımı gibi önemli hadiseler cereyan ediyor.

Dünya'nın önde gelen borsalarından biri olan NASDAQ yakın zamanda iki dev kripto para borsasını kote etmeye hazırlanıyor. Coinbase kripto para borsasının izinleri sonrasında yeni izinler bu kez Kraken için verildi. İki dev kripto para borsası ilk olarak Coinbase, 2022 yılı için ise Kraken NASDAQ'da işlem görmeye başlayacak.


DİJİTAL ŞİRKETLER HIZLI BÜYÜDÜ

ABD merkezli Facebook, UBER gibi pek çok dijital teknoloji şirketi ilk olarak NASDAQ'a adım attıklarında Dünya merakla izliyordu. Yakın gelecekte Dünya'ya hakim olacağı düşünülen kripto paralarda ise hacim her dakika büyürken, işlem gerçekleştirilen borsaların yasal statüleri artıyor. Son olarak NASDAQ'ın yolunu tutan kripto para borsası Coinbase ile başlayan furya Kraken'e sıçradı. Kraken gerekli izinler için 2022 yılını işaret ederek NASDAK'a girecek ikinci kripto para borsası olmuş olacak. Benzer borsa girişimleri Dünya genelinde artacak mı bilinmez ama kripto paralar dünden çok daha hızlı yol katetmeye devam edecek gibi görünüyor.

KRAKEN NEDİR? 

Jesse Powell tarafından, insanlara hızlı ve güvenli bir şekilde yatırım yapmalarını sağlamak için Kraken'i kurdu. O zamandan beri, şirket dünyayı kapsayan yüzlerce çalışanıyla birlikte hızla büyüdü.  Kraken, mükemmel hizmetimiz, düşük ücretlerimiz, çok yönlü fonlama seçeneklerimiz ve sıkı güvenlik standartlarımız sayesinde, çevrimiçi kripto satın almak ve satmak için en iyi platformlardan biri olarak adlandırılıyor - ancak bu hikayenin sadece bir kısmı. 2011'den beri blockchain devriminin ön saflarda yer almış bir kripto para borsası. 

Kraken'in Misyonu, "kripto paranın global olarak kabul edilmesini hızlandırmaktır böylece siz ve dünyanın geri kalanı finansal özgürlüğüne ulaşabilir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum