Reklamı Geç
Önce konut kredisi faizleri indi şimdi ihtiyaç kredileri faiz...

Önce konut kredisi faizleri indi şimdi ihtiyaç kredileri faiz oranları iniyor

Bankalar daha fazla müşteri kazanmak için kredi faiz oranlarını çekmeye devam ediyor. Düşen konut kredisi faizleri sonrasında şimdi bankalar ihtiyaç kredisi faiz oranlarını çekme yarışına girdi. İşte en uygun ihtiyaç kredisi kullandıran bankalar.

13 Ekim 2016 - 14:54

Daha uygun şartlarda kredi kullanımını sağlayacak faiz indirim haberi geldi. Kredi kullanacakları sevndirecek faiz oranları bankalardan gelmeye başladı. Bankalar tek tek ihtiyaç kredilerindeki faiz oranlarını aşağı çekmeye başladı. Konutta başlayan faiz indirimi şimdi ihtiyaç kredisi faizlerne sıçradı...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 13 Ekim 2016 - İstanbul

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) şimdiye kadar faizlerde gerçekleştirdiği toplamda 250 baz puanlık indirimler sonrasında yapılan bazı düzenlenmeler ile birlikte bankaların ihtiyaç kredilerine yeni yeni yansımaları başladı. Zira faizde ilk indirimler Cumhurbaşkanı, Başbakan tarafından yapılan sıkı baskı sonucunda konut kredisi faizlerini çeşitli vadelerde yüzde 1’in altına çekilerek yansıtılmıştı. Şimdilerde bir baskı olmaksızın bankalar ihtiyaç kredilerinde de 15-35 baz puanlık indirime gitmeye başladı bile.

Yaşanan indirimlerde en büyük etkinin faiz koridorunda Merkez Bankası tarafından yapılan 250 baz puanlık indirimler ön planda tutuluyor. İlk olarak siyasi baskı ile konut kredilerinin yüzde 1'in altına indirilmesiyle başlayan faiz indirimlerine şimdilerde banaklar kendilerince ihtiyaç kredi faizlerini indirerek müşteri yarışlarını kızştırmaya başladıkları gelen haberler arasında.

Konuya ilişikin emlakpencerem.com muhabirinin edindiği bilgiye göre, Ziraat Bankası Katılım bankasıylada başta olmak üzere VakıfBank, İş Bankası, Akbank ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tüketici kredileri kapsamında faiz oranlarını aşağı yönlü indiren bankalar arasında.

- Konut kredisi için en güncel bilgilerin yer aldığı haber;

İşte bankaların kredi faiz indirimi sonrasında en uygun ihtiyaç kredisi kullanımını yapabileceğiniz bazı güncel bilgileri. Bankalar tarafından verilen bu bilgilerde değişiklikler olabilir. Bilgilerin en net ve güncel son durumlarını banka web sitelerinden veya müşterisi bulunduğunuz bankalardan temin etmeniz şiddetle tavsiye edilmektedir. Aşağıdaki bilgiler reklam amaçlı değil bilgi amaçlı olarak EmlakPencerem.com okuyucularına sunulmuştur.

- Akbank; 1,19'dan başlayan faizlerle kredi kullanma fırsatı sundukları ve ödemeleri de 2017'ye erteleme imkanı ile kredi kullandırılırken, vade seçeneklerini 48 aya uzatıldığı ifade edildi.

- TEB, ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında 50 bin TL'ye kadar 36 ay vadede yüzde 1,32 faiz oranını müşterilerine sunmaya başladı.

- Türkiye İş Bankası; tüm bireysel ihtiyaçlar için yüzde 1,22'den başlayan faiz oranlarıyla 50 bin TL tutar ve 48 ay vade fırsatı müşterilere sunuluyor.

Ulusal ve yerel gazeteler bugün hangi manşetleri attı?  Gazete oku

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..