Onlarca yapı denetim firması ve çalışanına yasaklama, ihale yasağı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde çok sayıda yapı denetim firması için yasaklama ve ceza kararı verilirken, yerel yönetimlerde ise çok sayıda şirket ve isim için ihale yasağı getirildi.

Onlarca yapı denetim firması ve çalışanına yasaklama, ihale yasağı!
Editor: Hakan A.
16 Kasım 2018 - 08:43 - Güncelleme: 17 Kasım 2018 - 08:08

Türkiye genelinde faaliyette olan Yapı denetim Kuruluşlarının denetlenmesi süreci hızla devame diyor. Bakanlık tarafından yanlışlara göz açtırılmıyor. Bu kapsamda onlarca yapı denetim şirketi ve bu şirketlerde üst düzey görev alan kişilere ceza yağdırılıyor. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 16 Kasım 2018 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde iş yapan Yapı denetim şirketleri ve bu şirketlerin çalışanlarına ilişkin ceza ve yaptırımların uygulanmasına devam ediliyor.

Yapılan hatalı ve yanlış işlemlere, belirlenen çok sayıda kişi ve kurum için cezaları art arda kesmeye devam ediyor.

Konuyla ilgili bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanan ilanda Türkiye'nin çeşitli illerinde faaliyette bulunan onlarca yapı denetim kuruluşu ve bu kuruluşlarda çalışan yetkili kişiler hakkında önemli cezalar verdiğini ilan etti. Bakanlık Yapı Denetim firmalarına göz açtırmıyor.

16 Kasım tarihli Resmi Gazete'de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca yayımlanan ilanda ceza ve yaptırım uygulanan yapı denetim firmalarına ilişkin bilgiler paylaşıldı. Ceza uygulanan yapı denetim kuruluşlarının listesi, neden yaptırım uygulandığına ilişkin açıklamalarıyla ayrıntıları ilgili Resmi Gazete ayrıntısından okuyabilirsiniz. 

Ceza ve yaptırım uygulanan yapı denetim firmalarına ilişkin ayrıntıları görmek için tıklayın.

Bir önceki gün de (15 Kasım 2018) Bakanlık tarafından çok sayıda firmaya ceza verilmişti. Bu haberi okumak için buraya tıklayın.

Çok sayıda şirkete ihale yasağı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürülüğü tarafından  bazı belediyelere iş yapan ihale alan çok sayıda şirket için de yasaklama kararları verildi. İhale yasağı verilen şirketlerin listesini altta verilen linklerde yayımlanan Resmi Gazete ilanından okuyabilirisniz.

- İhale yasağı verilen şirketlerin listesi için tıklayın

- İhale yasağı verilen şirketlerin listesi için tıklayın

Diğer taraftan 17 Kasım 2018 tarihli Resmi Gazete'de ise Bakanlık tarafından ihaleye katılma yasağı verilen şirketlerin listeleri de yayımlandı. iki farklı karar ile yayımlanan listede yer alan ihaleye katılamayacak şirketlerin listesine altta verilen bağlantılardan öğrenebilirsiniz.

- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğünden: İhaleye katılma yasağı verilen şirketlerin listesini görmek için tıklayın.

- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğünden: İhaleye katılma yasağı verilen şirketlerin listesini görmek için tıklayın.