Online Koronavirüs kontrolü yapmak isteyenler dikkat! Bakanlık resmen başladı online koronavirüs testi tıkla öğren

İnternet üzerinden online olarak koronavirüs testi yapmak isteyenler bu habere dikkat! Sağlık Bakanlığı resmen başlattı... Online koronavirüs testi hangi internet sitesinden, nereden, nasıl yapılır?

Online Koronavirüs kontrolü yapmak isteyenler dikkat! Bakanlık resmen başladı online koronavirüs testi tıkla öğren
Editör: Hakan A.
19 Mart 2020 - 19:21
Koronavirüs testi nerede yaparım diye soranları yakından ilgilendiren online internet testi detayları haberimizde. Türkiye genelinde online olarak koronavirüs testi yaptırmak isteyenler için Sağlık Bakanlığı tarafından yeni bir uygulama devreye alındı. Peki internet üzerinden koronavirüs testi nasıl yapılır? İşte online koronavirüs test adresi... 

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri  - 19 Mart 2020 - İstanbul


Sağlık Bakanlığı vatandaşın koronavirüs salgını kapsamında her türlü tedbir ve uygulamayı dakika dakika devreye alıyor. Son olarak koronavirüs kontrolü yaptırmak isteyenlere özel olarak bir uygulama devreye alındı. Bakanlık kontrolünde olan bu uygulama sayesinde test yapmak mümkün. Üstelik online olarak internet üzerinden yapılabiliyor. 

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin her yerinden internet ortamından koronavirüs testi yapma imkanı sunan uygulaması ile vatandaşa online test yaptırmaya başladı. Uygulama ücretsiz olarak Sağlık Bakanlığı internet sitesi üzerinden yaptıurıyor.Peki koronavirüs testi uygulamasına nasıl ulaşabiliriz?

Şayet koronavirüs olduğunu düşündüğünüz bir yakınınız veya kendiniz için düşünüyorsanız hızla koronavirüs testi yapabilirsiniz. Üvretsiz olarak internet üzerinden sağlanan hizmet Bakanlık tarafından devreye alındı. Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinde koronaonlem.saglik.gov.tr adresinden uygulamaya erişim sağlanabiliyor. Şimdiye kadar kontrol yaptıran vatandaş sayısının 100 Bin'den fazla olduğu gelen bilgiler arasında.

Eğer kendinizde veya bir yakınınızda Koronavirüsü olduğunu düşünüyorsanız soruları cevaplayınız.

SAĞLIK BAKANLIĞI HATIRLATMASIDIR: Sonuçlar sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.

ONLİNE OLARAK KORONAVİRÜS TESTİ YAPTIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

ONLİNE OLARAK KORONAVİRÜS TESTİ YAPTIRMAK İÇİN TIKLAYIN.

YORUMLAR

  • 0 Yorum