Ordu'da hayvan barınağı olayı sonrası flaş gelişme! O isimler görevden alındı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Türkiye gündemine damga vuran hayvan barınağında yaşanan insanlık dışı olay sonrasında düğmeye bastı. Bazı önemli isimler görevden alındı.

Ordu'da hayvan barınağı olayı sonrası flaş gelişme! O isimler görevden alındı
Editör: Hakan A.
05 Kasım 2019 - 13:19

Ordu'da gündeme damga vuran hayvan barınağında yaşanan üzücü olaylar sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, bazı isimleri görevden aldığını duyurdu.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 5 Kasım 2019 - İstanbul


Ordu ilinde geçtiğimiz günlerde basına yansıyan hayvan barınağı ile ilgili olaylar sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı düğmeye bastı. Ordu Büyükşehir Beledişyesinde görevden alımlar başladı.

Konuyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "İlimizde bulunan hayvan barınağında yaşanan sıkıntının çözüme kavuşturulması, mevcut barınağın iyileştirilmesi ve modern bir tesis haline getirilmesi için gereken adımları hızlı bir şekilde atmaya devam ediyoruz." dedi.

Görevden alımlara ilişkin ise, "Geçtiğimiz günlerde yaşanan üzüntü verici görüntülerin ardından başlattığım soruşturma neticesinde de Genel Sekreter Yardımcısı Selahattin Aydın, Çevre Koruma ve Kontrol D. Başkanı Aydın Demirel ve Veterinerlik Hiz. Şube Müdürü Mürsel Şahin'i görevden aldım. Kamuoyuna duyurulur" ifadelerini kullandı.

Başkan Güler, olay sonrası verdiği röportajında, "Sosyal medyada bugün yayınlanan görüntüler beni son derece üzmüştür. Yaşanan olayda hatası, kusuru ve ihmali olan tüm yetkililer hakkında soruşturma başlattım. Herkes gereken cezayı alacak. Bu iş bir şov meselesi değil, vicdan meselesidir." demişti.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum