Otostat Sancaktepe’de açılıyor

Otostat Sancaktepe'de açılıyor

Gülan Grup imzalı otomotiv sektöründe özellikle 2.el pazara hizmet edecek , 200 milyon yatırım bedeliyle inşa edilen Otostat projesi Sancaktepe'de açılıyor.

28 Şubat 2017 - 12:20 - Güncelleme: 28 Şubat 2017 - 13:32

Etiler, Bodrum, Üsküdar ve Çekmeköy gibi Türkiye’nin en değerli bölgelerinde inşaat yatırımlarıyla bilinen Gülan Grup, şimdi de 200 milyon TL’lik Otostat yatırımına imza atıyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 28 Şubat 2017 - İstanbul

 Otomotiv sektörünün öncü markalarının yetkili bayileri, 2’nci el pazarında hizmet veren firmalar, galeriler ve otomobil tedarikçilerini bir arada toplayacak olan Otostat, yatırımcının radarında olan TEM Sancaktepe’de kuruluyor. 130 bin metrekarede teras dahil her kata bağımsız giriş imkanı olan 4 katlı bir kompleks, 340 bağımsız birimden oluşacak. 

200 milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçirilen Otostat projesinin lansmanında konuşan Gülan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Alp Gülan  “Kendi arsamıza Otostat projesini yapıyoruz. Kanun koyucu ihtisas merkezleri olsun istiyor. Tem Yolu, Kartal-Sancaktepe ve Sultanbeyli Gişelerine yakın olan projemiz Sancaktepe’de bulunuyor. Güvenli alışverişin yapılacağı bir yer olsun istiyoruz. 130 bin metrekare toplam inşaat alanına sahip. Kesinlikle bir AVM değildir, bir yaşam alanıdır. İçinde bir oteli bulunuyor. Herşeyin bir arada olduğu otostat Ekosistem diyoruz. Ortak bir yazılımla, araç kiralama, müzayede, fotoğraf stüdyosu, noter, sigorta, ekspertiz, oto yıkama, lastik, go - kart, oto yıkama, güvenlik ve oyun alanı olacak.” dedi.

Otostat proje detayları, kampanya avantajlarından yararlanmak için buradan form doldurmanız yeterli

https://projeler.emlakpencerem.com/otostat/projesi/65/
 
12 Yılda kendini amorti eden proje
 
Otostat projesinde yatırımcılar  12 yılda kendini amorti eden projede dükkan satın alınabileceği gibi kiralayabilecek. 

Dükkan büyüklükleri 180 -2500 metrekare arasında değişiyor. Birim fiyatlar ise  4500 TL lansman rakamlarından satılıyor. Brüt 180 metrekare bir dükkan 950 bin TL’ye satın alınabiliyor.
 
Otostat projesinde kiralama fiyatları ise 38-50 TL arasında değişiyor. 
 
120 ay vade 

120 aya kadar 0,95 faiz oranları ile kredi imkanı ve kişiye özel ödeme seçenekleri uygulanıyor.
 
Proje 3 etaptan oluşuyor. Birinci etap 120 dükkan 2017 aralık sonu teslim edilecek. Toplamda 344 dükkan bulunuyor.

Otostat projesi, 200 milyon TL’lik yatırımla hayata geçiyor. Birinci etabı 2017 yılının son çeyreğinde hizmete girecek olan Otostat Projesi, 2018 yılı sonunda tamamlanacak. Kompleksteki işyerlerinin yüzde 10’u ise şimdiden satıldı. İstanbul Anadolu Yakası’nın en fazla değerlenen bölgesinde yapımı süren Otostat’ı ziyarete gelenler arabasıyla tüm dükkanları gezebilecek ve istediği işyerinin önüne park edebilecek. 

Ayrıca 1200 araçlık otoparkta firmalara araç stoğu yapma imkanı sağlanacak. Diğer taraftan sektöre yeni standartlar getirmek ve ülke ekonomisine katma değer sağlayan Otostat, güneş panelleri, kirli su atık ve dönüştürme tesisleri gibi çevre dostu unsurlarıyla da öne çıkacak. TEM Sancaktepe’de yapımı devam eden proje, Ataşehir Finans Merkezine 8 km, Sabiha Gökçen Havalimanına 17 km, Kadıköy Minibüs Yolu’na 15 km, TEM Çamlıca gişelerine 4 km mesafede bulunuyor.

Yatırımcının gözdesi olacak

Otostat’da metrekare fiyatları 4 bin 500 ile 6 bin TL arasında değişiyor. Bölgenin yükselen değeri olan proje yatırımcı için de imkan sunuyor. 40 ayrı tipte işyeri bulunan projede işyerlerinin büyüklüğü 180 metrekare ile 2.500 metrekare arasında değişiyor. Otostat’da fiyatlar ise 950 bin TL’den başlıyor. Türkiye’nin köklü finans kurumlarıyla işbirliği sayesinde aylık yüzde 0,95 faiz oranı ile 120 aya kadar kredi imkânı sunuluyor. Sancaktepe’de metrekare fiyatları son 2 yılda yüzde 17,5 artış kaydetti. Bölgeye yapılan yatırımlar sayesinde önümüzdeki yıllarda daha yüksek oranda getiri sağlanacağı öngörülüyor.

Türkiye’nin en çok değerlenecek 20 bölgesi arasında

Sancaktepe, Türkiye’de en fazla değerlenecek 20 bölgeden bir olarak gösteriliyor. Konumu ve gelişen ulaşım olanakları bölgeyi vazgeçilmez kılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) planlamasına göre Sancaktepe'de 15 metro istasyonu yer alacak ve 3 ayrı raylı sistem bu bölgede buluşacak. Böylece Sancaktepe Anadolu yakasında bir metro merkezi olacak.  2019'un sonuna kadar Sancaktepe'den Taksim’e, Atatürk Havalimanı’na, Kartal’a, Yenikapı’ya, Sarıyer’e metro ile yolculuk yapabilecek. Bütün bunlar göz önüne alındığında Sancaktepe’nin önceki yıllardaki değerlenme oranının önümüzdeki yıllarda daha da sürat kazanması bekleniyor. 

Bayiler tasarruf edecek

Gülan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gülan, Otostat’da bir otomotiv galerisinin tüm ihtiyaçlarının ortak hizmetler sayesinde karşılanacağına dikkat çekti. Gülan, bir galerinin sadece gece güvenlik elemanı için aylık 3.000 TL ödediğinin altını çizerek Otostat’da bundan tasarruf sağlanacağını ifade etti.

Dağınık ve elverişsiz koşullarda sürdürülen ikinci el otomobil ticaretini organize bir çatı altında toplayacaklarını da sözlerine ekleyen Gülan şöyle konuştu; “İşyeri sahipleri, normal şartlarda çok fazla elemanla yapacağı birçok işi Otostat’da çok daha az eleman ile gerçekleştirecekler. Firmalar Otostat’da pazar trendlerini daha yakından takip edebilecek, aynı zamanda örneğin arabasının hasarını, boyasını veya yaptırmak istediği bir başka işi dışarıya çıkmadan çözebilecek. Böylelikle sabit giderleri sıfırlanan firmalarımız yalnızca satışa odaklanacak, diğer ayrıntılar ise sistem içinde çözülecek. Otostat’daki bu eko sistem dahilinde herkesin kazanacağı bir yapı oluşacaktır. Kompleksteki ünitelerin satışlarının yanında, işyerlerinin kiralamasını da yapılacak. Otostat ayrıca son derece iyi bir yatırım aracı. Bir konut projesi 20 yıldan fazla bir sürede kendi amortismanını sağlarken, Otostat’ın ticari işyerlerinde bu süre çok daha kısalacak. Bu açıdan bakıldığında Otostat projesinde bir işyerine sahip olmak yatırımcısına büyük avantajların yanında, kısa sürede kazanç da sağlayacaktır. Otostat bünyesinde bulunan işyerleri için kredili satışlar da yapılacak. Yaptığımız anlaşmalarla piyasa şartlarındaki en uygun faiz oranlarıyla, 120 aya kadar kredili satış imkanı sunulacak.”

Özel yazılım geliştirildi

Otostat tarafından akıllı telefonlar için geliştirilen ortak yazılım platformu ise işyeri sahiplerine büyük kolaylıklar sağlayacak. Bu yazılımla firmalar, diğer işyerlerindeki ikinci el stoklarını görüntüleyebilecekler, toptan alım ve pazarlama imkanının yanında müşterilerinin isteklerini geri çevirmeyerek herkesin kazandığı bir sisteme dahil olacaklar. 

Otostat’ta her ihtiyacı karşılayan hizmetler sunuluyor

Projede hem işyerlerinin hem de müşterilerin tüm ihtiyaçları düşünüldü. Bu kapsamda Otostat’ta sigorta, finans ve noter hizmetleri, küresel markaların özel fiyatlarla sunduğu ekspertiz hizmetleri, satışa sunulan 2. el araçlara ait Otostat sertifikası, yedek parça, aksesuar ve tuning mağazaları, özel döner platformlu profesyonel fotoğraf stüdyosu, ses, görüntü ve VIP oto dekor servisleri, test sürüşü imkanı, araç stoklama alanları, otomobil kaporta, boya, mekanik ve lastik - rot balans servisleri, oto kiralama ve oto kuaför hizmetleri, Otostat yazılımı sayesinde kompleks içindeki diğer işyerlerine ait 2. el araç stoklarını görüntüleme, toptan alım ve pazarlama imkanı, elektrikli araçlar için şarj istasyonları, 7 gün 24 saat kameralı ve fiziki güvenlik sistemi ile Go-kart ve RC maket araba yarış pisti gibi imkanlar da bulunacak.

TEM Otoyolu Yan Yol bağlantıları için şantiye kuruldu. OTOSTAT Arena önünden ve arkasından geçecek yeni ve kolay bağlantı yolları bölgeye büyük hareket kazandıracak. 

OTOSTAT Arena 324 Dükkan kapasitesi ve hemen yanıbaşındaki OTOMER 625 Dükkan kapasitesi ile toplam yaklaşık 950 dükkanlık dev bir 2. El otomotiv satış üssü olacak.

500 m ileride dünyanın en büyük markalarının Satış Servis ve Showroom inşaatlarının kabası bitti. 55.000 m2 kapalı alana sahip marka showroomları bu yıl hizmete girecek.

Otostat proje detayları, kampanya avantajlarından yararlanmak için buradan form doldurmanız yeterli

https://projeler.emlakpencerem.com/otostat/projesi/65/

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..