ÖTV ve KDV indirimleri Mart 2019'a kadar uzatıldı

Son dakika haberi: ÖTV ve KFV indirimi uzatıldı! Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan ÖTV ve KDV indirimleri 3 ay daha uzatıldı. Beyaz eşya, Mobilya, Konut satışları, otomobil sektörü gibi pek çok sektörü yakından ilgilendiren KDV ve ÖTV indirimleri 2019'a üç ay daha uzatıldı.

ÖTV ve KDV indirimleri Mart 2019'a kadar uzatıldı
Editör: Hakan A.
31 Aralık 2018 - 19:43 - Güncelleme: 31 Aralık 2018 - 20:08

Türkiye genelinde Hazine ve Maliye Bakanlığı öncülüğünde başlatılan Enflasyonla Topyekün Mücadele programı kapsamında ÖTV ve KDV indirimleri 2019'da sürecek Bakan Albayrak az önce duyurdu. 1600 cc otomobilde 15 puanlık ÖTV indirimi, Beyaz eşya ve motosiklette uygulanan sıfır ÖTV ile Mobilya'da yüzde 8 KDV ve Ticari açalar için uygulanan yüzde 1 KDV indirimi uzatıldı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 31 Aralık 2018 - İstanbul


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak 2019'a girmeden ÖTV ve KDV indirimi, müjdesini duyurdu. Otomobil, motosiklet ve ticari araçlar ile beyaz eşya ve mobilya sektörlerinde uygulanmaya konulan enflasyonla topyekün mücadele programı dahilinde ÖTV ve KDV indirimlerinin uzatılması kararlaştırıldı.

İnşaat ve gayrimenkul sektörünü de yakından ilgilendiren KDV indirimi üç ay süreyle uzatılmış oldu. Konut satışlarında KDV indirimi yüzde 8, Tapu Harçlarında yüzde 3 oranında yapılan indirimlerin aynen olduğu gibi 2019 Mart ayı sona kadar uzatıldığı bildirildi.Konuyla alakalı soyal medya hesabı üzerinde açıklamada bulunan Bakan Albayrak, "Enflasyonla Topyekun Mücadeleye, ekonomide dengelenmeye ve istihdama destek amacıyla başlattığımız ve bu gece sona erecek olan ÖTV ve KDV indirimlerini yeni yılda 3 ay süreyle devam ettiriyoruz. İndirimlerimiz milletimize ve sektörlerimize hayırlı uğurlu olsun." paylaşımını yaptı.

Özellikle otomobil, mobilya ve beyaz eşya sektöründe ekonomiyi canlandırmak adına enflasyonla topyekün mücadele kapsamında başlatılan indirimler sayesinde 2018 yılının son ayları büyük hareketlilik yaşanmıştı. Esnaf ve vatandaş indirimleri olumlu bularak uzatılmasını talep ediyordu. Bakan Albayrak'ın açıklamasıyla ÖTV ve KDV indirimleri 2019 Mart ayı sonuna kadar uzatılmış oldu.

Yılın son günü indirim haberleri peş peşe gelmeye devam ederken, 31 Aralık 2018 tarihinde alınan kararlarla uygulanacak diğer dikkat çeken indirim ve uzatma haberleri ise şöyle;

- Köprü ve otoyollarda 2019'a zamla girilmeyecek!

- İstanbul'da yüzde 15 indirimli su tarifesi 1 Ocak 2019 sabahı başlıyor

- Haberi sızdı! İmar Barışı 6 ay daha uzatılıyor...

- 2019 (MTV) Motorlu Taşıtlar Vergisi yeniden değerleme oranı


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum